Lista ocen Skoda Kodiaq (57) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Skodziaq jest komfortowy, bardzo "miękko" działa układ kierowniczy, ale precyzyjnie , zawieszenie jest tak zestrojone, że samochód "płynie" po drodze. W trybie komfort dla mnie trochę za bardzo się kołysze, no ale rozwiązaniem jest tryb normalny. Połatane drogi mu nie straszne, jest zaskakująco zwrotny. Trochę obawiam się wielowachaczowego zawieszenia, ale to dopiero czas pokaże czy słusznie.
~mmaciek13
SUV Facelifting 1.5 TSI 150KM 110kW
Nie można przyczepić się do niczego. Auto świetnie trzyma się drogi, również na zakrętach (co prawda jest pewien przechył, ale to do przyjęcia, zwłaszcza że SUVy tak już mają). Autem łatwo się manewruje, nie ma problemów z kręceniem czy zawracaniem, co prawda trzeba mieć na względzie fakt, że przy takich rozmiarach pełen nawrót zajmuje nieco więcej miejsca niż w kompakcie ;)
~marcin
RS Facelifting 2.0 TSI 245KM 180kW
bardzo ok, można przełaczyć na 3 twardości - w zależności od danej drogi i stylu jazdy, może być b. komfortowo pomimo niewielkiego profilu opon nawet na dziurawych drogach, albo sztywno na drogach gladkich szybkiego ruchu, wtedy jest frajda z prowadzenia, polecam dcc przy konfiguracji kodiaqa w innych wersjach!
~Saylo
SUV 2.0 TDI SCR 200KM 147kW
Samochód prowadzi się dobrze, można go bardzo łatwo wyczuć pomimo dużych rozmiarów samochodu. Odejmuję gwiazdkę za system kontroli pasa ruchu, który czasem działa przy krawędzi pasa, czasem działa po przejechaniu jednym kołem przez pasy a czasem zaczyna tylko pikać i każe przejąć kontrole, więc ogólnie nie można mu zaufać.
~Maciej
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
Jestem przezwyczajony do francuzów i dla mnie one sa idealne pod względem twardości zawieszenia ale coś za coś. Kodiaqa mam 4#4 jest twardszy i to czuć na dziurach ale za to w zakrętach czy przy wietrze bocznym nawet przy dużych prędkościach jedzie się jak po szynach bez bujania za to 5 gwiadek
~Grzegorz W.
SUV Facelifting 1.5 TSI 150KM 110kW
Układ jezdny to to co lubię czyli miękko, komfortowo i pewnie. W porównaniu do Kugi jest super. Kuga była jak taczka a Kodiaq jest jak limuzyna. Zawieszenie bardzo cicho wybiera nierówności, jest miękkie ale precyzyjnie się prowadzi. Dla mnie to czego oczekuje.
~Marcin
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Zawieszenie adaptacyjne działa bardzo wyraźnie problem polega na tym, ze na każdym ustawieniu charakterystyka nie jest idealnie dobrana do pojazdu. Innymi słowy: auto prowadzi się średnio. Nie mowie źle, ale mogłoby być wiele lepiej. Nadal jest to mega wygodny pojazd!
~Dejw
SUV 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Wersja Sportline utwardzona i obniżona o 2cm względem standardowego zawieszenia, co naprawdę robi różnicę. W porównaniu z pontonową wersją Style z ociężałym TDI o wiele lepiej się prowadzi.
~Jasiek
Scout 2.0 TSI 190KM 140kW
jest to SUV, więc promień skrętu nie zachwyca, jednak bez problemowo pokouje się zakręty, czy to w śniegu czy na wodzie, nigdy nie miałem problemu, że braklo mi kierowinicy ;)
~Re
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
Bardzo dostojnie się prowadzi i cicho wybiera wszelkie nierówności drogi. Naprawdę bardzo komfortowe zestrojenie. Przy teście łosia czuć jak pracuje elektronika