Lista ocen Skoda Kodiaq (61) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Tu jestem pod bardzo dużym wrażeniem. Nie sztuka wyciszyć auto do 100 - 120 km/h, a w Skodziaqu powyżej 150km/h jest akceptowalnie cicho. Na pewno dużą rolę odgrywa tu silnik benzynowy, ale opływ powietrza, który mógłby być bardziej słyszalny przy dużych prędkościach, nie powoduje, że nie słyszę współpodróżnika.
~Marcin
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Cienko. I silnik słychać, i z zawieszenia dochodzą dźwięki i przy większych prędkościach słychać budę. Ale tez nie ma tragedii. Chodzi tylko o to ze zapewne niewielkim nakładem kosztów (w porównaniu do ceny auta) dałoby sie to trochę poprawić. Ale generalnie nie ma na co narzekać. To nie S-klasa.
~marcin
RS Facelifting 2.0 TSI 245KM 180kW
do 120 bardzo ok, powyżej tj ok. 140 zbyt glośno się robi jednak, dlatego jadę na wyciszenie drzwi, bagaznika i nadkoli , seryjne covidowe audio (jedynie wówczas dostępne) nie daje rady. Są to szumy od kół i od powietrza, na pewno nie od ładnie pracującego aksamitnie motoru.
~Re
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
Tego się najbardziej bałem ale w porównaniu z Volvo które w tym segmencie nosi miano super wyciszonego samochodu jest lepiej i o czymś to świadczy. Dopiero powyżej 140 km/h pojawiają się w sumie powietrza o pływającego karoseria i lusterka
~Maciej
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
I tu jeszcze potrzeba udoskonalenia. Niby cicho ale przy dużych prędkościach słychać szumy. Vw jest droższe więc w czymś musi być lepsze:). Super rozwiazanie radio zbierajace głos ale ja czułbym się bardziej komfortowo w lepiej wyciszonej skodzie.
~Leśny Dziad
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
To jedyny mankament, ale mam porównanie z CX-5 z 2017 roku i tam było gorzej. Teraz już tego nie słyszę, ale z początku myślałem o zainwestowaniu w wyciszenie. Zrezygnowałem gdy mi uświadomiono że doszło by jakieś 80-100 kg wagi.
~Sheyk
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Jak na tak duże auto jest całkiem OK, nawet przy prędkościach trochę powyżej autostradowych. Po przekroczeniu 140 km/h słychać szum lusterek bocznych a to dlatego że są duże. Zdecydowanie ciszej niż Mazdzie 6 po lifcie.
~Grzegorz W.
SUV Facelifting 1.5 TSI 150KM 110kW
Auto w porównaniu do tych którymi jeździłem jest najlepiej wyciszone (mam szyby podwójne). Bardzo zwracam na to uwagę i dodam tylko że jeździłem wersją przed FL i tam o dziwo było słyszalnie gorzej.
~DDz
SUV 2.0 TSI 190KM 140kW
Przy wyższych prędkościach głośno jak w traktorze. Materiału wyciszającego jak na lekarstwo. Widziałem na własne oczy rozebrane drzwi Kodiaqa. Tam praktycznie NIE MA NIC, co mogło by poprawić komfort jazdy.
Dziennik kosztów dla Skoda Kodiaq
6,9
9,5
~Marcin
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Mam wersje z dzwiekochlnnymi szybami z przodu i musze uznać, ze jest ok. Naturalnie trudno oczekiwać aby przy tej kubaturze pojazdu nie było ciczego słychać przy prędkościach rzędu 150 km.