Lista ocen Skoda Kodiaq SUV (34) - Ergonomia

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Albert
SUV 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Wersja style. Samochód wizualnie duży ale bardzo wąski. Maska silnika zabiera 1/3 długości samochodu. W środku bardzo ciasno na długość i szerokość. Przy założonym na tylnym siedzeniu foteliku dziecięcym grupy 3, dwie osoby już nie usiądą. Przy dwóch fotelikach, na środkowym siedzenie nikt się nie zmieści. Dodatkowo tunel środkowy jest bardzo wysoki i szeroki. Bardzo mały bagażnik. Nie mieszczą się na długość i szerokość sanki dziecięce....
~Albert
SUV 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
~Marcin
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Bajka!!!! Dałbym 6 gwiazdek jakby było!. Wygoda, praktyczność, wszystko pod ręką, czytelne wyświetlacze, manualne pokrętła, milion praktycznych schowków na wszystko, parasolki w drzwiach, wyjmowane oświetlenie bagażnika, rozkładane kanapy jak tylko chcemy, stoliki w fotelach, łapki na bilety, miejsce na okulary, ładowarka indukcyjna, 7 miejsc lub ponad 2600litow bagażnika! Przewoziłem tam niezłożony ponton! Wszystko ma akuratnie wymiary i jest...
~Marcin, Kraków
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
I tak - wszystko jest na miejscu, ale dla mnie auto ma być wygodne w długich trasach. Wygodne dla mnie i dla rodziny. A Kodiaq taki nie jest. Miał być duży i pomieścić dużą rodzinę, a dla naszej piątki jest za mały. Z tyłu za wąski na szerokość, z przodu siedzenia wyraźnie węższe niż w obecnym aucie. No i małe schowki plus tylko 2 pojemniki na kubki z przodu to masakra.
~Leśny Dziad
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
Super. Dwa schowki po stronie pasażera, w tym ten drugi ogromny - bardzo przydatne. Kieszeń w drzwiach mieści dowolną butelkę. Jeden mankament - mając długie nogi chciałbym móc bliżej przyciągnąć kierownicę. Brakuje mi jakieś 3 cm. Ale to wychodzi dopiero jeżeli mam kilka długich tras z rzędu. Normalnie tego nie zauważam.
~Damian
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
niestety przy dwóch osobach z przodu które piją kawę, to ja jako kierowca kubek mam w miejscu przeznaczonym, ale zona już musi trzymać w rękach. dwa kubki obok siebie się nie zmieszczą, poza tym jak mam pić kawę to niestety podłokietnik musi być złożony, wtedy nie jest możliwe korzystanie z niego.
~Zbyszek
SUV 1.4 TSI 125KM 92kW
Bardzo wygodne fotele. Moja wersja jest siedmioosobowa i muszę stwierdzić, że fotele w trzecim rzędzie są dość wygodne i wydane pieniądze na nie się zwracają przy dużej rodzinie, gdyż czasem spokój i komfort jazdy jest ważniejszy (każdy pasażer siada gdzie chce i dzieci sobie wzajemnie nie przeszkadzają.
~Sheyk
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Na początku bardzo ciężko ustawić sobie odpowiednią pozycją do jazdy, bo auto ma tak dużo miejsca. Jednak jak już się z tym uporamy to wszystko jest w zasięgu ręki i raczej intuicyjne więc po kilku dniach już wiemy co i jak. Przydaje się elektryka foteli z pamięcią.
~Marek
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Dla mnie prawie wszystko ok - schowek na telefon trochę niewygodny, ale jest! Dźwignia tempomatu umiejscowiona trochę nieporęcznie, jakoś nie mogę przywyknąć i czasami "mrugam" długimi zamiast obsłużyć tempomat. Poza tym wszystko pod ręką.
~Sheyk
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Chyba nawet lepiej niż w VW. Wszystko jest tam gdzie powinno być. Może te uchwyty na napoje są trochę w niefortunnym miejscu be przy wysokich kubkach podłokietnik staje się bezużyteczny.
Skoda Kodiaq SUV