Lista ocen Skoda Kodiaq SUV (37) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Przy tym silniku i wadze auta to z góry trzeba założyć wyższe wydatki na paliwo. Ale uważam, że to trochę indywidualna sprawa , bo bardzo zależna od stylu jazdy. Ja uważam, że dramatu nie ma, wręcz przeciwnie, w trasie jakieś średnio 8,5 przy jeździe normalnej jeździe to chyba nieźle. Ale jak rano jadę do pracy 1, 5 km to jest 13/100. Jak takich dystansów zrobię trochę to średnie jest powyżej 10, tylko że to nie jest miarodajne. Innych...
~DDz
SUV 2.0 TSI 190KM 140kW
Mam gwarancję, a więc ciężko powiedzieć, jak to jest na własnej skórze. Gdyby paliwo w Polsce było w normalnej cenie to tankowanie nie byłoby uciążliwe (choć uważam, że bak mógłby być większy). Mój serdeczny przyjaciel ma Kodiaqa z 2018 roku, parę napraw za sobą i nie nadszarpnęły mocno budżetu. Wizyta w serwisie pozakonkursowa (wymiana oleju z filtrem) to koszt niecałych 800 zł. Ale cena wycieraczek (370 zł) to śmiech na sali. Marża..
~Zbyszek
SUV 1.4 TSI 125KM 92kW
Omal że wszystko zgodne z instrukcją. Miasto - zużycie 7-8l, poza miastem przy prędkości do 100km/h zużycie 5,5l max do 6,0l, autostrada - przy prędkości 160km/h - trasa 300 km - zużycie 8,5 - 9,1l. autostrada przy prędkości 115-120km/h - odcinek 100 km - zużycie 6,5l Myślę że jest to bardzo dobry wynik przy tak dużym gabarycie auta. Muszę zaznaczyć, że całą drogę padał deszcz ze śniegiem.
~Owner
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Jak na auto tej wielkości i mocy o raz z tym wyposażeniem dość niskie, ale jeszcze nie mogę wypowiadać się w pełni autorytatywnie, zanim nie przejadę większej ilości kilometrów. Na razie w spokojnej jeździe miejskiej zadowala się 8 - 8,5 l benzyny, więc uważam, że jak na tę pojemność i moc, to bardzo dobry wynik.
~Damian
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
No i tu pojawia się dylemat, auto lubi pożerać paliwo. Jak na drogach krajowych jedzie moja zona to potrafi zrobić wynik 6,1, na tej samej trasie ja robię 7,3, a na ekspresówce to 10,3 l /100. Ale biorąc pod uwagę gabaryty auta to chyba nie jest tak źle. Na pewno nie opłaca się jeździć na trybie eco.
~wujo87
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
Zużycie paliwa zadowalające najmniej spaliłem 5,5 l/100km w trasie, najwięcej 7,5 l/100km. Średnio w cyklu mieszanym wychodzi ok 6,5 l/100km. Jeżdżę raczej spokojnie. Dość drogie jest ogumienie (jak w każdym SUV'ie), za komplet średniej klasy opon zimowych na felgę 18" trzeba wydać ok 2400 zł.
~Łukasz
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Samochód w miarę ekonomiczny (szczególnie ja się nie ma ciężkiej nogi). Oczywiście wskazania Producenta na temat spalania chyba jak u wszystkich producentów odbiegają od rzeczywistości. Kosztów części lub napraw póki co nie doświdczyłem.
~Dominik
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
W mieście, przy krótkich odcinkach, trudno zejść ze spalaniem poniżej 10 l/100km. Zimą 12-13 l/100 km to norma. W trasie: autostrada, zgodnie z limitami to ok 7,5-8 l., po zwykłych drogach i spokojnej jeździe można zejść do 6,5 l.
~Tomek
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Typowo, w mieście, w korkach, (bez jazdy eko, ale też bez szaleństw) na codzień - 8,5. Autostrada - 8, trasa poza autostradą - poniżej 8. Przy szybkiej, sportowej jeździe/ ciężkiej nodze - 14L.
~Sheyk
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Poza paliwem nic więcej więc ciężko coś powiedzieć. Ale zaskoczyło mnie spalanie. Średnie od początku mam w okolicach 8,5 l po przejechaniu ponad 8 000 km. Większość autostrady w Europie.
Skoda Kodiaq SUV