Lista ocen Skoda Kodiaq SUV (44) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Albert
SUV 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Auto po liftingu. Silnik 1.5 TSI, skrzynia ręczna. Drgania, wibracje i terkotanie silnika przy ok. 1500 obr/min. na biegu 2, 3, 4, 5, i 6. W mieście na zakręcie lub na rondzie na drugim biegu silnik i przeguby napędowe intensywnie drgają, jakby miały się rozsypać. Sprawa szeroko opisywana na forach właścicieli skód i seatów z tym silnikiem. Sprzedawca w salonie skody zapewnił mnie, że silnik został już usprawniony. Widać, że nie. Podobno...
~Albert
~Robpol
SUV 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Jak na wielkość auta 1.5TSI wydaje się być niewielki, ale sprawnie daje radę napędzić to auto. Licznikowo daje radę nawet ponad 200km/h. Na autostradach spokojnie daje radę w zakresie 140-170. Spalanie w zależności od stylu jazdy, jest ok 1l więcej niż Superb z tym samym silnikiem. Na obecnym dystansie nie zanotowałem spalania oleju co w silnikach 1.4TSI było częste
~Saylo
SUV 2.0 TDI SCR 200KM 147kW
Silnik reaguje całkiem dobrze na gaz. Nie jest to demon przyśpieszenia ale przy takim rozmiarze samochodu w sumie nie ma co się tego spodziewać. Niestety silnik ma jedna wielką wadę... bierze olej. Dużo oleju. Przejeżdzając 5000 km dolałem 2 litry. Co według serwisu jest ok, bo instrukcja zakłada do 0.5 litra na 1000 km.
~DDz
SUV 2.0 TSI 190KM 140kW
190 KM w napędzie 4x4 daje radę. Nie ma strachu wyprzedzać. Zrywny, choć ta dziura związana ze start stopem może irytować. Spalanie bardzo przyzwoite jak na taką wagę i ogólne gabaryty. Średnia poniżej 10l/100km w cyklu mieszanym to bardzo realistyczny scenariusz. W trasie najniższe spalanie 6.8l/100km. DA SIĘ.
~Zbyszek
SUV 1.4 TSI 125KM 92kW
Jak dla mnie, co celebruje jazdę jest super. Samochód bez problemu można na autostradzie rozpędzić do 180 km/h. Silnik ma małą dziurę mocy - przyśpieszenia pomiędzy 80 - 100 km, później jest OK. Trochę mała pojemność zbiornika paliwa. Jadąc w trasę muszę dwa razy zajeżdżać na stację paliw.
~Leśny Dziad
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
W długie trasy bez pasażerów całkowicie wystarczy. Do dynamicznej jazdy w 4 osoby już za mało. Ja chciałem przyoszczędzić i pożałowałem kilka tysięcy na 190 koni. Jeżdżę w prawdzie głównie sam, ale czasem bym depnął, a tu 9,5 sek do setki pod warunkiem że sucho i dobre opony.
~Adam
SUV 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
150KM demonem prędkości nie jest ale na codzienną jazdę spokojnie wystarczy. Spalanie na poziomie 8L jest miłym zaskoczeniem w porównaniu do np KIA Sportage 1.6 T-GDI gdzie przy 57k km konieczna była wymiana turba plus spalanie było na poziomie 10L.
~Marek
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
2,0 i 180 kM, szczerze polecam. Jest cichy, kultura pracy na bardzo wysokim poziomie, przyspiesza rewelacyjnie, a w trybie S to prawie wyścigówka:) Wcześniej jeździłem XC 60 180 kM to wiem co mówię, choć to też b. dobry silnik
~Łukasz
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
W zależności od potrzeby - wystarczająco szybki jak się człowiek spieszy, gdy nie ma parcia przy jeździe spokojnej nawet ekonomiczny, jak na deasla to silnik pracuje dość cicho (póki co nie jest głośno nawet podczas przyspieszania)
Skoda Kodiaq SUV