Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

Sheyk, 6 lat temu
Silnik 2.0 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2017
Skoda Kodiaq SUV 2.0 TSI 180KM 132kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny i wystarczająco mocny. Wyjątkowo cichy i mało pali jak na tak duże i ciężkie auto.
Auto kupione 2 miesiące temu. Miejsca jest naprawdę dużo zarówno z przodu jak i z tyłu auta. Mam 190 cm i przy ustawieniu fotela kierowcy pod siebie siedzę bardzo wygodnie za sobą. Dużo więcej miejsca niż w BMW X5 czy X6 lub Audi Q5. Bagażnik ogromny. Znakomita skrzynia 7 stopniowa DSG w połączeniu z tym silnikiem. Auto pracuje cichutko i praktycznie nie czuje się zmian przełożenia skrzyni. Wykończenie auta jest na bardzo dużym poziomie. Chyba najlepszy duży SUV w tej cenie na rynku.
Bardzo dynamiczny i bardzo cichy. Przy wyższych obrotach fajnie mruczy.
Na początku lekko irytowała mnie jej delikatne opóźnienie przy zmianie przełożenia ale przyzwyczaiłem się. Przy delikatnej jeździe nie czuć zmian biegów. Ostro reaguje przy gwałtownym wciśnięciu gazu.
Dość dobrze trzyma się drogi. Trzeba pamiętać że to jednak SUV i jest dość wysoki. Znakomicie trzyma się drogi w wersji 4x4.
Widoczność jest dość dobra bo siedzimy wysoko. Widoczność boczna i do tyłu super. Duże lusterka boczne bardzo dużo pokazują co się dzieje po bokach i z tyłu pojazdu. Polecam dokupić kamery 360 view, bo auto przy manewrowaniu na ciasnych parkingach jednak potrzebuje trochę miejsca. Kamery bardzo pomagają przy parkowaniu.
Na początku bardzo ciężko ustawić sobie odpowiednią pozycją do jazdy, bo auto ma tak dużo miejsca. Jednak jak już się z tym uporamy to wszystko jest w zasięgu ręki i raczej intuicyjne więc po kilku dniach już wiemy co i jak. Przydaje się elektryka foteli z pamięcią.
Klimatyzacja bardzo wydajna i szybko chłodzi całe auto nawet w największe upały. W wersji STYLE w standardzie jest już 3 strefowa. Ogrzewanie nie sprawdzane jeszcze ale standardowo podgrzewane fotele przednie są fajnym bajerem w zimniejsze poranki.
Bardzo dużo i bardzo wygodnie. Z tyłu 3 dorosłe osoby usiądą bez problemu choć już bardzo wygodnie na szerokość to nie jest.
Jak na tak duże auto jest całkiem OK, nawet przy prędkościach trochę powyżej autostradowych. Po przekroczeniu 140 km/h słychać szum lusterek bocznych a to dlatego że są duże. Zdecydowanie ciszej niż Mazdzie 6 po lifcie.
Poza paliwem nic więcej więc ciężko coś powiedzieć. Ale zaskoczyło mnie spalanie. Średnie od początku mam w okolicach 8,5 l po przejechaniu ponad 8 000 km. Większość autostrady w Europie.
Bardzo dobrze.
brak