Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

Owner, 5 lat temu
Silnik 2.0 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2018
Skoda Kodiaq SUV 2.0 TSI 180KM 132kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Tarcze z tyłu i z przodu wykonują świetną robotę.
Bardzo ładne stylistycznie, nowoczesne (elektronika!), obszerne, wygodne (a nawet komfortowe) i bezpieczne auto za bardzo rozsądne pieniądze. Wysoka jakość wykończenia. Dla mnie w powyższym komentarzu zawiera się cała kwintesencja dobrego samochodu. A to jeszcze nie wszystkie jego zalety.
Bardzo wysoka kultura pracy, cichy i z dużym zapasem mocy. Przyspieszenie bardzo porządne i dla mnie wystarczające. Dobry wybór do tak dużego i ciężkiego samochodu.
Dla mnie - super. Biegi zmieniają się niezauważalnie - płynnie i bez żadnych szarpnięć. Zestrojenie skrzyni uważam za bardzo dobre i wystarczające pod względem dynamiki dla kierowcy, który jeździ normalnie (czytaj: zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem), zatem wszelkie narzekania na ospałość tej skrzyni uważam za "szukanie dziury w całym". Podkreślę, że nie próbowałem jeszcze jej możliwości w trybie "sport", a i tak jestem zadowolony.
Precyzyjny i komfortowy. Samochód zachowuje się bardzo stabilnie podczas jazdy, bardzo dobrze tłumi nierówności, a do tego jest cichy.
Bardzo mi się podoba "mocarna" stylistyka samochodu. Proporcje karoserii uważam na bardzo dobrze zaprojektowane i estetyczne. Tylny, dłuższy zwis, krótszy przedni, wyraźne nadkola w błotnikach, kształt reflektorów i tylnych świateł - wszystko to podkreśla pokaźne wymiary samochodu i jego rodzinny, a nawet, powiedziałbym, prestiżowy charakter. A przy tym nieco zawadiacki. Ja do tego wszystkiego zamówiłem 19' felgi Sirius (takie jak w L&K) i uważam, że auto z nimi w całości prezentuje się olśniewająco. Na marginesie myślę także, że brat Kodiaqa z grupy VW, Tiguan Allspace, wygląda dużo mniej ciekawie. Ale to już kwestia gustu.
To duży samochód, więc widoczność do tyłu jest ograniczona, ale czujniki parkowania lub kamera rozwiązują problem.
Generalnie wszystko co najważniejsze jest "pod ręką". Może trochę mniej wygodnie jest ze sterowaniem przyciskami z konsoli środkowej, ale generalnie nie sprawia to żadnego problemu.
Bez zarzutu. Ogrzewanie i klima sa bardzo sprawne.
Rewelacyjna. Obłędna ilość miejsca dla pasażerów pierwszego i drugiego rzędu siedzeń zarówno na nogi i głowy jak i wszerz. Do tego przeogromny, ustawny bagażnik. Marzyłem o tym, żeby mieć samochód-cruiser na długie podróże i ten spełnia to oczekiwanie w 100%. Śladowo nieliczni "oryginalni", którzy napisali w swoich opiniach, że w tym samochodzie mają za mało miejsca, chyba w ogóle pomylili się w swoich oczekiwaniach wobec samochodu osobowego. Najwyraźniej powinni pomyśleć o zakupie autobusu albo bardzo dużego auta dostawczego.
Doskonałe. Jazda na siódmym biegu z prędkościami nawet w okolicach 140 km/h jest niemalże bezszmerowa.
Jak na auto tej wielkości i mocy o raz z tym wyposażeniem dość niskie, ale jeszcze nie mogę wypowiadać się w pełni autorytatywnie, zanim nie przejadę większej ilości kilometrów. Na razie w spokojnej jeździe miejskiej zadowala się 8 - 8,5 l benzyny, więc uważam, że jak na tę pojemność i moc, to bardzo dobry wynik.
Myślę, że samochód generalnie wart jest swojej ceny, ale jeszcze muszę dłużej pojeździć. Na razie daję 4 gwiazdki, żeby nie przesadzić.
Na razie jeszcze nic nie było.
Na razie czyste konto

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 180KM 132kW [l/100km]