Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

Przeniesienie napędu
Zawieszenie : Skrzynia biegów DSG 7 biegów, napęd 4x4 Haldex
Inne
Inne : brak
Jak ktoś nazywa to SUV-em to nie wie o czym mówi. To raczej kombi na wyższych kołach i wyżej zawieszone. Straszna ciasnota z przodu, w szerokości kabiny. Ocierasz się łokciami z pasażerem obok. W sumie to zrobiona na podłodze Octavi i czego tu się spodziewać? Ale z SUV-em to ma mało wspólnego. Fotel pasażera z przodu powinien się dalej odsuwać do tyłu bo jak jest już na maxa to i tak kolanami uderza się cały czas się o klapę schowka, b. uciążliwe na dłuższych trasach. Kierowca ma za to dużo miejsca, na kolana i w ogóle, wystarczająco, szczególnie jak sam jeździ, tak jak ja. Z tyłu za to, w długości jest miejsca dużo, w szerokości w sumie też bo nie ma tak jak z przodu stałej konsoli rozdzielającej z podłokietnikiem ( można go rozłożyć z oparcia). Poza ty auto super, duży bagażnik. Powinno natomiast zdecydowanie mniej palić, Średni u mnie z 2 lat to 8,5 l ON a jeżdżę (jeździłem) dużo w trasy. Tryb Normal z dużym opóźnieniem skrzyni, dużo lepiej jest na Sport. Na Eco nie pali wcale mniej a muł jak wtedy okropny. Napęd 4x4 i Haldex świetne. W górach po śniegu i prawie lodzie bez problemu. I jeszcze jeden spory mankament ale to dotyczy wielu aut - prawa wycieraczka przedniej szyby!!!! kończy bieg i wraca na poziomie oczu kierowcy, często powodując tu smugę lub niedozbieranie deszczu/śniegu/błota itp. Bardzo to przeszkadza bo ogranicza widoczność i oczy mają wtedy złą akomodację na dal i bliż. Powinno być tak jak jest w VAN-ach, że osie silników wycieraczek są skrajnie lewa i prawa lub prawa powinna kończyć bieg wcześniej tak jak jest np. w Mercedesach (miałem)
Bardzo dobry, dynamiczny, za dużo natomiast pali.
Super ale tylko w trybie Sport. Inne tryby - mułowato. Nie próbowałem trybu Indywidual.
Komfortowo, dobrze tłumi nierówności, sztywne zawieszenie
Nie ma się do czego przyczepić
Bardzo dobra w każdą stronę
Jak to w samochodach VW, nie ma się do czego dopczepić
Bez problemów, szyby nie parują
Kierowca ok, pasażer z przodu zdecydowanie za mało miejsc na kolana mimo odsunięcia fotela do tyłu na maxa. Pasażerowie z tyłu - super.
Słychać diesla w środku ale nie trzęsie. Powyżej 140/160 km/h spory szum w kabinie pomimo szyb akustycznych w mojej wersji.,
Generalnie ok ale za duże spalanie i w związku z tym spore koszty przejechania 100 km.
Za tą cenę, z takim wyposażeniem, nie ma na rynku lepszego stosunku cena/jakość!
2 lata, 67 tyś przejechane - żadnych awarii
Żadnych awarii