Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

Silnik 2.0 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Skoda Kodiaq SUV 2.0 TDI 150KM 110kW 2016-2021 - Oceń swoje auto
Inne : niskie spalanie
Mam najwyższy model z manualną skrzynią i 7-mio miejscowy, generalnie nie ma się do czego doczepić, oprócz systemu start-stop (nie wiem jak go wyłączyć na stałe), płynu ad-blue (wymysł ekologów), słabej widoczności do tyłu (duży samochód), oraz raz działającego otwierania bagażnika nogą raz nie działającego, podobnie jak zamykania samochodu dotykiem klamki (ale może coś robię nie tak - bo nie czytałem instrukcji), sterowanie głosem również kiepsko rozpoznaje komunikaty, podobnie jak kiepska nawigacja, Rewelacyjnie działa automatyczny radar oraz super są światła full led.
Jest całkiem ok, nawet w miarę przyśpiesza i mało, a nawet b.mało pali jak na tę wielkość samochodu (poprzednio miałem Forda Mondeo kombi 2.0 diesel - palił tyle samo co kodiaq - dużo większy, szersze opony i napęd 4x4.
mam manuala - dobrze wchodzą biegi
całkiem ok jak na duże i wysokie auto sprawnie wchodzi w zakręty i czuć że bezpiecznie
taka sobie - w sam raz, szału stylistycznego nie ma,
kiepsko widać do tyłu podczas cofania (duży samochód)
wszystko jest ok
wszystko jest ok, ale nie wiem jak zablokować 3-cią strefę klimy z tyłu - bo dzieci ciągle zmieniają położenie (chłodzą się) i później bolą ich gardła, a ja wciąż zmieniam na komputerze im temperaturę na wyższą,
Miejsca jest ok, ale nie jest to nowe audi Q 7 - wszyscy się rozpisywali jaki kodiaq jest wielki, więc go kupiłem, ale teraz nie wiem, czy nie powinienem wziąć właśnie Q7. Powiem tak (prywatna opinia subiektywna), jeśli kupować kodiaqa to do max 150 tyś i ani centa więcej, nie rozumiem kogos kto kupuje go za 200 tyś pln, skoro można mieć nowego Q7 za 260 tyś pln ( z rabatem ok 80-90 tyś pln) z 3 litrowym dieslem i prawdziwym quattro, który jest dłuższy o 30 cm !
ok - jeżdżę raczej spokojnie do 150 km/h - i jest cicho
tylko paliwo