Szukaj

Ocena kierowcy - Skoda Kodiaq SUV

Saylo, 6 dni temu
Silnik 2.0 TDI SCR 200KM 147kW
Rok produkcji 2021
Przebieg: 10 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Skoda Kodiaq SUV 2.0 TDI SCR 200KM 147kW 2020-2021 - Oceń swoje auto
3,29
22% gorzej od średniej w segmencie
Nie kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Inne : Dodatkowe elementy jak siatki, kosz na smieci, ukryta parasolka
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Silnik : Bierze olej
1,0
Całokształt
Samochód mógłby być super, ma bardzo dużo przyjemnych detali jak siatki, dużo miejsca czy odbojniki na drzwiach. Prowadzi się dobrze pomimo swoich rozmiarów. Niestety jego wady przyćmiewają pozytywy. Pomimo, że nie jest to nowy model oprogramowanie ma dużo błędów, często zachowuje się w dziwny sposób. Przełączanie użytkownika potrafi trwać strasznie długo (przez cały ten czas główny komputer jest zablkowany), teoretycznie bo zbiera dane z serwera, tyle że po usunięciu użytkownika i dodaniu jeszcze raz, żadne z wcześniejszych ustawień nie powraca. Co więc jest na serwerze? NIe wiadomo... Silnik pobiera olej co w dzisiejszych nastawionych na ekologie czasach nie powinno miec miejsca, jednak według serwisu jest to zupełnie normalne. Ogólnie jeśli ma się możliwość polecam kupić coś innego chyba, że ktoś lubi jeździć na wycieczki do serwisu i użerać się z ludzmi, którzy pomimo ewidentnych wad próbują wmówić, że wszystko jest ok. Wady, szczególnie te usuwalne, to jedno ale sposób rozwiązywania problemów z samochodem jest moim zdaniem nieakceptowalny.
Wrażenia
2,0
Silnik
Silnik reaguje całkiem dobrze na gaz. Nie jest to demon przyśpieszenia ale przy takim rozmiarze samochodu w sumie nie ma co się tego spodziewać. Niestety silnik ma jedna wielką wadę... bierze olej. Dużo oleju. Przejeżdzając 5000 km dolałem 2 litry. Co według serwisu jest ok, bo instrukcja zakłada do 0.5 litra na 1000 km.
2,0
Skrzynia biegów
Po przejechaniu 4 tysięcy zaczęła przeciekać. Nie wiem czy to wada fabryczna czy wada projektu. Jak działa to biegi są zmieniane szybko i bez szarpnięcia.
4,0
Układ jezdny
Samochód prowadzi się dobrze, można go bardzo łatwo wyczuć pomimo dużych rozmiarów samochodu. Odejmuję gwiazdkę za system kontroli pasa ruchu, który czasem działa przy krawędzi pasa, czasem działa po przejechaniu jednym kołem przez pasy a czasem zaczyna tylko pikać i każe przejąć kontrole, więc ogólnie nie można mu zaufać.
5,0
Karoseria
bez zastrzeżeń
Komfort
5,0
Widoczność
Widoczność jest bardzo dobra, nie można narzekać. Kamera 360° mogła by pokazywać dalsze otoczenie samochodu (za duży zoom).
5,0
Ergonomia
bez uwag
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Samochód nagrzewa i wychładza się bardzo szybko.
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Samochód jest bardzo przestronny, miejsca z przodu i z tyłu jest bardzo dużo.
4,0
Wyciszenie
Przy małych prędkościach jest ok, powyżej 100, słychać silnik a powyżej 160 jest dość głośno
Ekonomiczność
3,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Jeśli chodzi o spalanie jest ok, ale niestety samochód pobiera olej więc jest to dodatkowy koszt (może nie tyle cena oleju co czas potrzebny na utylizacje opadów po nim).
2,0
Stosunek jakość/cena
Gdyby wszystkie funkcje działały dobrze i samochód działał bez problemu dałbym 5 gwiazdek, w obecnej formie dwie to max.
Niezawodność
2,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
System gubi często podłączenie z android auto. Wirtualny kokpit posiada zauważalne opóźnienie. Samochód często nie przełącza użytkownika albo zajmuje to bardzo dużo czasu. Generalnie co jakiś czas pojawia się jakiś błąd oprogramowania.
1,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Silnik bierze olej, skrzynia jest nieszczelna a to dopiero 10 tysięcy km...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI SCR 200KM 147kW [l/100km]

Średnie zużycie
7,3
Minimalne średnie zużycie paliwa
7,1
Maksymalne średnie zużycie paliwa
8,6
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
6,3
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Skoda Kodiaq SUV