Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

WWW, 21 lat temu
Rok produkcji 2001
Skoda Octavia I Hatchback 1.6 75KM 55kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Za tą cene jest to duże i chyba bezpieczne auto. Jeżeli ktoś ma wybujałą osobowość i potrzebuje auta z polotem niech omija salon Skody dalekim łukiem. Jeżeli jednak szukasz auta "na ciężką służbę" - kupuj bez wachania.
Zaskakująco dobrze jak na 75 KM - poczatkowo obawiałem się czy taka ilość KM "pociągnie" to auto - ostatecznie stwierdzam, że może być
Najpierw były problemy z "3" - usłyszałem w Skodzie, że "dotrze się", terzaz sa problemy z "2", "3" a nawet "5". W ASO twierdzą, że to nie skrzynia, regulowali cięgła, ale to nic nie dało. Wybieram się na wymianę tego cięgła.
Co 50.000 trzeba wymienić jakieś gómki po 20 zł sztyuka bo inaczej słychać nieprzyjemne stuki
Zauwazyłem, że filtr przeciwpyłkowy naciąga wodę (nie wiem skąd) i wówczas przednia szyba jest stale zaparowana a widoczność fatalna. W moim przypadku lekarstwem jest częstsze wymienianie tego filtra.
Ogrzewanie bardzo dobre, za to w lecie bez klimy fatalnie - wentylacja nic nie pomaga
Z przodu fantastycznie, z tyłu tak sobie
Oryginalne opony Baruma montowane do najtańszych wersji są strasznie głośne - po zakupie nowych opon czułem się jak w aucie o klase wyższym
Moim zdaniem bardzo dobrze - silnik 1,6 pali przeciętnie 6.5 litra/100
wszystko jest OK. Na poczatku coś delikatnie brzęczało w przedniej desce - uspokoiło się po 20.000
Oprócz gumek w zawieszeniu przednim i niewyjaśnionych do dzisiaj przez machaników problemów ze skrzynią biegów - OK
Skoda Octavia I Hatchback