Lista ocen Skoda Octavia I (676) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 860 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
W mojej Octavii mam Climatronic. Bardzo polecam. Praktycznie zawsze jeżdżę w trybie automatycznym i czuję się w samochodzie bardzo dobrze. Nadmuch na przednią szybę także działa prawidłowo, kiedy szyby zaparują, bez problemu nadmuch usuwa zaparowania. W zimę także w Octavii jest ciepło. Oczywiście jest jedno zastrzeżenie. Te wszystkie wrażenia nie są od razu. Trzeba dać czas, aby w zimę silnik się nagrzał, a w lecie klimatyzacja swoje zrobiła....
~elzut_projekt@o2.pl
Kombi 1.8 20V 125KM 92kW
Wszystko ok. Klima chodzi rewelacyjnie, zwłaszcza w obiegu zamkniętym. Testowałem klimę zaraz po kupnie i przy temp. zewn. 28\'C, zszedłem klimą do temp. wewnątrz kabiny do 12\'C. Więc lepiej być nie może, ale tak oczywiście jeździć się nie da, ale piwo można dobrze schłodzić:) Ogrzewanie działa również dobrze, zwłaszcza że zimą motor 1.8 szybko łapie temp. i w środku zanim oskrobiemy szyby jest już w miarę ciepło. Nadmuch na przednia szybę...
~Qrek
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Grzeje lub chłodzi. Niestety nie mam klimatronika, ale za to mam banalną obsługę dla niemowlaków. Niestety po odbrzybianiu klimy zaczęło coś śmierdzieć po dłuższym postoju jakby spalenizną. Nic się nie dzieje i cały czas trochę śmierdzi, może się wyśmierdzi samo. Wszystkie okoliczne kable sprawdzone i na pewno to nie one. No coż, jak się psika pianką do odgrzybiania w kratki wentylacyjne to potem tak jest.
~Aleksander
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Bez zarzutów. Ale nie wyobrażam sobie takiego samochodu bez klimatyzacji. Ja mam manualną i bardzo precyzyjnie można ją ustawić. Z automatyczną nie miałem do czynienia. Jedyny mankament to, że pokrętło wyboru miejsc wentylowanych nie kręci się 360 stopni. Aby przekręcić z wentylacji na przednią szybę na wentylację "na twarz" trzeba zrobić 270 stopni obrotu w lewo, a mogło być przecież 90 stopni w prawo. Niby drobiazg - ale jest.
~irysek222
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie narzekam choć coś klimatyzacja mi "wyje na postoju" na wolnych obrotach auta... do tej pory nie doszłam co to jest... poza tym nie doszłam z powodu braku czasu i ze względu mało uciążliwego problemu gdyż rzadko używam klimy. Diesel w zime mógłby szybciej się ogrzewać.. Problemu z zaparowanymi szybami nie ma, klima i wszystko jest już ok. Tylna podgrzewana szyba tez chwila i wszystko widać
~KrzysztofKRK
Kombi 1.8 20v Turbo 150KM 110kW
Klimatyzacja działa sprawnie, auto jest małe w środku więc szyby szybko odparowują, auto się nagrzewa lub chłodzi dosyć szybko, więc nie ma się o co przyczepić. Minusy to bardzo głośny nawiew i coś dziwnego po otwarciu jednego okna - podczas jazdy z jednym otwartym oknem ciśnienie powietrza wali rytmicznie w bębenki uszu. Trudno to opisać, to jedyne auto w jakim się z czymś takim spotkałem.
~jarpoz@tlen.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Wyjeżdżam zwykle z garażu w którym temperatura jest zazwyczaj wyższa o 12 st. C w porównaniu z temp. na dworze. Ale jeden raz odpalałem go w woj. Świętokrzyskim po 11 st. mrozie ( listopad 2004 ) - zaczął rozgrzewać się po ok. 7-u kilometrach. Wentylacja - w zasadzie dobrze / ale nie rozumiem dlaczego, przy nawiewie ustawionym na szyby, nie można włączyć wewnętrznego obiegu powietrza???
~rafaldo
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Jeżeli chodzi o zakres temperatur w granicach 5-25 stopni to jest bardzo dobrze. Jednak gdy wybieramy się na dłuższą trasę kiedy temperatura sięga 30 stopni to należy zaplanować przerwy w trasie co najmniej co godzinę, z drugiej strony jak temperatura spada poniżej zera i trasa jest krótka (do 10km) to można zmarznąć. Na dłuższej trasie samochód bez problemu się rozgrzeje.
~Zenek, n_p@o2.pl, gg 5013229
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Auto kupiłem z białymi i w 100 % przeźroczystymi szybami. Okleiłem wszystkie bez przedniej. Przez brak szyby atermicznej z przodu auto szybko się nagrzewa w lecie. Cząsto (w Portugalii, Czarnogórze) przy temperaturach powyżej 40 stopni nie wystarczała klima na min. nawet na 4 biegu. UWAGA - szyby atermiczne to ogromna zaleta auta. Ja musze poczekac do wymiany szyby przedniej.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia I
6,1
8,7
~Jack Weber
Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW
Jak to diesel potrzebuje trochę czasu aby się zagrzać ale jak już osiągnie temperaturę roboczą to piec jest bardzo wydajny. Klimatyzacja szybko potrafi schłodzić wnętrze nawet w bardzo upalne dni. Troszkę denerwuje świszczenie kratek wentylacyjnych ale tylko w pewnej pozycji ich ustawiania i przy jednoczesnej pracy dmuchawy na wysokich obrotach.