Lista ocen Skoda Octavia I (651) - Widoczność

Na liście zabraknie 885 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Widoczność bardzo dobra, pomagają duże szyby za słupkami C. Ułatwiają wyjazd z parkingu, a także zmianę pasa ruchu, kiedy auto chowa się w lusterku w martwym polu. W ciągu roku chyba tylko raz mi się zdarzyło, żeby samochód schował się za przednim słupkiem przy szybie. Reszta jest w porządku. Wspomnę tutaj o dodatkowym plusie dla młodego kierowcy - nauka parkowania. Octavia nie jest wielka jak Superb, ale też nie jest mała. Ja przy niej...
~polandojin
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
mysle, ze widocznosc jest bardzo dobra, ale nie doskonala :D idealow nie ma. w moim aucie oba przednie fotele mozna dowolnie dostosowywac (gora, dol, przod, tyl, w dodatku kolumną kierownicy mozna manewrowac), tak wiec od osob niskich po wysokich dostosowanie jest mozliwe. troche problematyczne moze zdawacs ie parkowanie tylem, krawedzi tylnej klapy nei widac (urok hatchbaka). Wystarczy wziac poprawke na te pol metra z tylu i na pewno sie nie...
~markos73
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Widoczność do przodu i na boki jest OK. natomiast wiele do życzenia pozostawia widoczność do tyłu mimo sporej wielkości szyby ze względu na stopień jej nachylenia, pole widzenia jest niewielkie. Poza tym z racji ogromnego bagażnika, który unosi się wysoko wielu przeszkód za autem można nie widzieć w trakcie cofania, ale jak mówi moja żona to kwestia wprawy i przyzwyczajenia. Widoczność w lusterkach zewnętrznych jest OK.
~Władca aut
Kombi 1.6 75KM 55kW
Duza szyba przenia genialnie sie patrzy przez nią boczne tez niczemu sobie. hmy... Zatem tylnia tragedia nic nie widac, jezeli nie masz czujników napewno kiedys cos dotkniesz jakis słupek inny samochód itd ja nie miałem:( w lusterka tez nie warto patrzec oddalają tak ze masakra, cofałem na wyczucie nawet nie oglądałem sie do tyłu niebyło po co! przez 6 lat 3 razy zderzak tylni troche poobdzierany dzieki tacie.
~obiezyświat
Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW
w Grand Vitarze miałem wielkie lusterka,super widoczność na wszystkie strony---Octavia ma małe lusterka,podjezdzajac na milimetry do kraweznika trzeba czasem obnizyc lusterko---z przodu niewidac końca maski trzeba poprostu wyczuć auto,do tylu słabiutko z widocznościa no ale jak jezdze cięzarowkami z naczepami po 18 metrów to mi ti niezbyt przeszkadza-ale jak na osobowke to kiepsko
~Szymek - znawca aut z gr. VW
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Ogólnie dobrze. Duże boczne lusterka (w tym prawe, a nie jak mają passaty czy golfy, że prawe lusterko mniejsze jest od lewego) pomagają w cofaniu, dość krótki tył i duża tylna szyba gwarantują dobrą widoczność. Kabina jest na tyle wysoka, że nawet osoby wysokie nie mają problemu z widoczności (195 cm wzrostu). Jednak dla osób niższych może sprawiać problem dość długa maska.
~rafaldo
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Widoczność ? Ciekawa kategoria :) jak zaparkuje w garażu to już oprócz samochód to niewiele widać. Przy jeździe przeszkadza mi trochę lewy słupek przedniej szyby , zaś przy cofaniu w nocy jest trochę ciemnawo - dodam że światłą wsteczne posiadam i działają. Z innej perspektywy mówiąc to raczej na ulicy nikt się nie odwróci za tym samochodem zatem tu widoczność słaba :).
~Marcin
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
przod, duza szyba, troche grube slupki, ale sztwnosc konstrukcji jakosc trzeba uzyskac. Tyl bez rewelacji lustrko wewnetrzne troche drga na poslkich drogach i jest dosc nisko zawieszone, zaslanie niekiedy swiatla drogowe:), lusterka bez zarzutu, tylko el. sterowanie lewego lusterka wiaze sie automatycznie z ustawieniem prawego, potem trzeb przestwiac prawo ponownie, dziwny system
~kuba
Kombi 2.0 115KM 85kW
Moje obawy przed zakupem, że trudno się będzie wprawić w jazdę tylko na lusterka, okazały się niepotrzebne, parkuje się lepiej niż Kadettem, którego miałem poprzednio, wyczucie odległości jest dla mnie świetne, a że ostrożnym trzeba być to jasne. Do tego dodam bardzo dobre oświetlenie cofania. Lepiej mogłoby być tylko gdyby auto nie miało słupków ;)
~Piotr
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Niby wszystko ok, ale jesienią, zimą i na wiosnę nie radzę jechać w złą pogodę w trasę. Jak się robi ciemno to trzeba czyścić reflektory. Jest to mój 10 samochód i jeszcze nigdy nie musiałem zatrzymywać się na trasie żeby wytrzeć lampy bo nic nie oświetlały. Pęd powietrza nie oczyszcz szkieł i czły brud pokrywa reflektory.