Lista ocen Skoda Octavia II Hatchback (207) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 186 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~macieksrk@onet.eu
Hatchback 1.8 TSI 160KM 118kW
Mam 181 cm wzrostu i nie mam powodów do narzekania na brak miejsca z przodu ani z tyłu, po prostu miejsca jest wystarczająco. Niestety, gdy zamontuję na tylnej kanapie dwa foteliki dziecięce, to dla mnie już komfortu nie ma, mogę tam siedzieć tylko i wyłącznie na krótkich dystansach. Natomiast moja żona zmieści się tam bez problemu, choć dużego komfortu też mieć nie będzie. Na szczęście rzadko jeździmy pełnym kompletem, więc układ 2+2 dzieci...
~Robert
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Daję 4. Generalnie jak na auto tej klasy ( ja uważam, ze to kompakt a nie jakaś tam niższa średnia) jest dobrze. Z przodu miejsca wystarczy, przy optymalnie dla mnie odsuniętym przednim fotelu - nie lubie siedzieć blisko- z tyłu spokojnie usiądą dorosłe osoby bez wbijania kolan w oparcie przedniego fotela. Jedyny minus to dziwne - niewygodne (skargi pasażerów) tylne zagłówki. Duży plus za świetny, pakowny i ustawny bagażnik. 560 l w...
~Oktawiusz
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Gdy to piszę Skoda Octavia jest najlepiej sprzedającym się samochodem w Polsce w 2009 r. Pokonała nawet swoją siostrę Fabię o Yarisach et consortes nie wspominając. A ja się pytam - jeśli za 65 tys. zł (choć ja kupiłem wersję Ambiente za 71 tys.) możesz dostać samochód z silnikiem 1.9 TDI, z bardzo wygodnym i przestronnym wnętrzem i OOOOOOGROMINASTYM, a do tego super ustawnym bagażnikiem (560 litrów!!!), to czemu się temu dziwić? Polacy to...
~Zadowolony
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Mam 180 cm wzrostu i potrafię ustawić tak siedzenie, że kilkaset kilometrów za kółkiem nie jest męczące. W Octavii II poprawiono przestrzeń dla tylnych pasażerów i jest naprawdę wystarczająca nawet dla dużych dorosłych. Nie okłamujmy się jednak ale na tylnej kanapie przyzwoicie mogą podróżować tylko dwie dorosłe osoby, ale tylko w miniwanach które mają oddzielne 3 siedzenia w tyle ten w środku może mówić o wygodzie.
~Wujek DOBRA RADA
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Mogę ustawić fotel i kierownicę w dowolny sposób (180cm wzrostu) i córka nigdy nie wbija mi nóg w siedzenie. Wiecej przestrzeni było tylko w MONDEO. Bagażnik bardzo ustawny, przepastny 560l!!! Nie ma potrzeby przepłacać za kombi. Dla rodziny 4 osobowej idealny. Przy wyjeździe w góry i nad morze zapakowałem 4 duuuże walizki, 2 torby i dużo innych reklamówek i domknąłem bez problemu.
~pawel
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
tylne fotele sa twarde i pod katem praie 90*, fotel kierowcy - ktos kiedys napisal, ze jest jak w nysce-niech nie obraza polskiego przemyslu samochodowego!!!jak w aucie za (w moim przypadku 75000zl)moze nie byc regulacji siedziska?!gora, dol to za malo a gdzie "bujaczek"?moja sierra z 85 takie cos posiadala-na korbke ale posiadala!!!
~janzeyland@yahoo.com
Hatchback 2.0 TFSI 200KM 147kW
świetne sportowe fotele, co prawda przy maksymalnym cofnięciu, na tylnym siedzeniu można położyć już tylko płaszcz i teczkę :) ale mnie to akurat nie przeszkadza, poza tym trudno to uznać za zarzut - to auto jest na płycie golfa a nie mercedesa klasy E :) w każdym razie mimo wzrostu 185cm, wypracowałem bardzo wygodną pozycję :) JEST DOBRZE!
~BUKOSZ
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Pod tym względem jest tu więcej miejsca niż w Audi A4. Na przednich fotelach jest dużo miejsca ale mam 176cm więc do wielkoludów się nie zaliczam. Na tylnych fotelach jednak miejsca jest mnogo ... Jechałem Audi i po 400km nie było najlepiej, a w Skodzie moi pasażerowie po 700km nie skarżyli się, gdyby nie ich pęcherze mogli by jechać bez wysiadania.
~wes32
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Dałem \"4\" bo \"5\" zarezerwowałem dla Superba, gdzie z tyłu człowiek o wzroście 180 cm może wyprostować w pełni nogi. Natomiast w Octavii, która jest o 20 cm krótsza od Rovera 75 jest wyraźnie więcej miejsca z tyłu, podróżuje się wygodnie w 4 osoby. Bagażnik bardzo pojemny, rzeczy 5 osób wchodzą bez problemu.
~Kwiatek
Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Przestrzeni jest w sam raz. Kierowca i pasażer z przodu czuje sie swobodnie! nad glowami jest dużo miejsca. Natomiast troszke gorzej jest na tylnej kanapie. Z tylu osoby które maja powyżej 190 cm wzrostu beda mialy troche utrudnione wsiadanie! Nie za dużo jest miejsca na nogi. W końcu nie ma po co wozić powietrza ze soba :-)
Skoda Octavia II Hatchback