Lista ocen Skoda Octavia II Hatchback (220) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 173 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gigantuss2
Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Żadnych problemów 1-ka zbyt krótka a dwójka nieco za długa lecz to pewnie subiektywne wrażenie po przesiadce z innego auta. Poza tym, OK. 6-sty bieg to genialne rozwiązanie w trasie. Przy spokojnej jeździe ok 100/h można zejść do 4,5 l/100. Z klimą nieco więcej. Wszystko działa jak należy, biegi wchodzą łatwo i pewnie. Wiele droższych aut, którymi miałem okazję jeździć ma i tak gorsze skrzynie biegów od Octavii 2. Może urażę miłośników aut...
~TOMKAT
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Skrzynia Ok choć czasem haczy 1 bieg i muszę kulnąć na skrzyżowaniu z 2 biegu, ponoć da się to skorygować muszę zapytać w serwisie. osobna sprawa to sprzęgło , piszą że jest nie trwałe i tak jest w istocie 2 masa już mi trochę bije, wszystko działa prawidłowo ale ten dźwięk i delikatne wibracje strasznie mnie irytują (koszt naprawy z robocizną to około 2000 - oczywiście poza ASO)
~Piotr- zadowolony użytkownik Oktawki
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Przełączanie biegów jest precyzyjne. Przydałby się VI bieg. Na trasie ok. 110-120 km/h jest ok, ale powyżej (na autostradzie) obroty silnika sa już za wysokie i jazda staje się męcząca. Auto mam od nowości i niestety przy 50 000km zauważyłem niewielkie wycieki oleju przy półosiach. Dodatkowo zaczyna być wyczuwalne zużycie lewego przegubu.
~Krzychu
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Żadnych problemów - chodziła gładko od samego początku. Dość krótkie przesunięcia lewarka pozwalają na szybką zmianę biegów. Przełożenia dostosowane do specyfiki silnika - są dość krótkie, co pozwala wykorzystać maksymalnie potężny moment obrotowy występujący tylko w dolnym zakresie obrotomierza.
~scrooge123
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Biegi wchodzą lekko, bez nadmiernego oporu, wyczuwalnie. Może faktycznie czasami zbyt łatwo \"przypadkowow\" uda się wrzucić wsteczny zamiast jednynki. Ale to raczej tylko w pośpiechu. Ogólnie rozłożenie biegów prawidłowe a 110 km/h przy 2000 obr/min na 6 biegu jest cudowne (głównie dla spalania ;)
~Pinio Reda
Hatchback 1.8 TSI 160KM 118kW
Żałuję, że nie kupiłem automatu. Silnik TSI wymaga szybkiej zmiany biegów tj przy 2000obr. (oczywiście tylko jeśli chce się ekonomicznie jechać). To powoduje, że przy 70km/h jest już 6 bieg. Długie przełożenie i wachlowanie biegami - jeżdżąc po mieście NIEWYGODNE!
~macieksrk@onet.eu
Hatchback 1.8 TSI 160KM 118kW
W mojej ocenie dałem \"4\", ponieważ nie zawsze biegi wchodzą płynnie, wyczuwa się haczenie lewarka na niższych biegach. W trakcie jazdy na wyższych i wyprzedzaniu nie ma problemów, wiec to co pisałem wyżej nie psuje całej frajdy, nie mniej jednak wolę o tym wspomnieć.
~Kwiatek
Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Skrzynia biegów charakteryzuje sie krótkimi skokami lewarka, przełożenia naprawde są krótkie jak w sportowych samochodach. Zmiana biegów jest wzorowa.Biegi wchodzą lekko, bezproblemowo. Dzieki szóstemu i biegowi samochód na jeździe po autostrdzie prawie nic nie pali;-)
~Mariusz G
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Skrzynia działa ok, ale ma takie przełożenia, że wyprzedzanie przy 80-90 km na godzinę jest problemem. Na czwórce to już za szybko a na piątce nie ma siły. W ogóle wsadzanie do tak małego silnika w takim samochodzi 6 biegowej skrzyni biegów to przegięcie.
~kubarom@onet.pl
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Skrzynia ogólnie dobrze współpracuje zarówno z kierowcą jak i silnikiem. Biegi wchodzą bez problemu. Plus za 6 bieg. Szczególnie sprawdza się na trasie. Choć i w mieście komputer często podpowiada żeby wrzucić 6 już przy prędkości ok 70.
Skoda Octavia II Hatchback