Lista ocen Skoda Octavia II Hatchback (205) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 188 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TOMKAT
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Jak wspomniałem w zimę jest tragedia!!! w mieście wcale nie włączam ogrzewania bo to nie ma sensu Jak zagrzejesz do 90st. a potem stoisz w korku z włączonym ogrzewaniem to temperatura spada do 80st.trudno go zagrzać i bardzo łatwo wychłodzić w takich momentach tęsknie do benzyniaka! Coś co jest bardzo fajne latem - schładzany schowek jest przekleństwem zimą, zamkniesz dolot zimnego powietrza do schowka a ziąb leci każdą szparą wokół niego,...
~Tomasz orkadon@wp.pl
Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Climatronic się zatkał w trzecim miesiącu!!! Dla mnie to było niepojęte. Do tej pory nikt nie był w stanie tego wyjaśnić Wydaję na auto 90.000 a tutaj w środku lata upał jaka w Afryce. Byłem wtedy we Francji - 1200 Euro wyleciało mi z kieszeni :) Podobno w przewodach gromadzą się jakieś bakterie - niektóre groźne dla zdrowia. Miło? Wożę teraz ze sobą spray i co 1000 km spryskuję wloty, ale i tak mało to daje, bo czuć "smrodek". Climatronic...
~KRÓL JULIAN
Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Auto posiada klimatyzację półautomatyczną\"CLIMATIC\" Chłodzi dobrze,ale z grzaniem to tak sobie gdy ustawimy 22 stopnie i ruszymy to strasznie grzeje.Gdy dzisiaj na zewnatrz było - 18 stopni kila poprostu radziła sobie średnio,ciężko bylo zagrzać silnik Ostatni coś piszczy gdy włączy się klimę pewnie jakieś łożysko na wentylatorze. Na miejscu pasażera z przodu jest zimno a w lecie gorąco.Polecam wersję z klimatronikiem
~Tomasz
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Ogrzewanie ok. Wentylacja też sobie nieźle radzi. Przy dużej wilgotności powietrza trzeba używać jednak nawiewu lub klimatyzacji na ?wyższych obrotach?, a powyżej ?3? robi się dosyć głośno w samochodzie. Klimatyzacja manualna niezbyt dobrze sobie radzi w upalne drzwi. Dodatkowo mam zwykłe szyby (we wcześniejszych miałem atermiczne), które powodują, że czuć słońce w środku, nawet przy klimatyzacji.
~ljon
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Ogrzewanie moim zdaniem nie jest najmocniejszą stroną tego auta, chociaż może to zasługa tego (znakomicie chłodzonego?) silnika. Nadmuch ciepłego powietrza na stopy - tragedia, prawie brak. Klimatyzacji nie miałem jeszcze okazji za bardzo przetestować, bo od odbioru w sierpniu 2010 brak upałów. Za to klima dobrze odparowuje ciągle parujące szyby. Tylna zaparowana wiecznie...
~Oktawiusz
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Przeżyłem lekki szok, gdy po raz pierwszy użyłem ogrzewania zimą, było ok. 0 stopni, samochód stał całą noc na zewnątrz, nastawiłem na full ogrzewanie (bez klimy), oczekując, że za kilka minut będzie się robić ciepło. Dosłownie po 1 minucie leciało już ciepłe powietrze, choć silnik był zimny jeszcze przez dłuższy czas. Szok! Klima latem bez zarzutu, zaczyna działać momentalnie.
~Mateusz O.
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Klimatyzacja półautomatyczna, jeszcze mnie niezawiodła, aczkolwiek trzeba liczyć się z tym ze spalanie wzrasta od ok 20% nawet do 30% !!! łatwo sprawdzić wyłaczamy klime i sprawdzamy ile nam pokazuje minium przy wyłaczonych światłach wyłączonej klimie, nawiewie to 0.5 l/h właczamy klime u mnie standardowo zaraz po starcie 0.9 l/h potem jak się rozgrzeje silnik 0.7 l/h
~Marcin
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Mam wersje z klimatronikiem. Rewelacja, szczególnie polecam dla tych co lubią chłodek, ale bez przeciągów - bezposredniego nawiewu na kierowcę i pasażera co mialem w megance i zawsze bylismy przeziębieni. Tutaj jest super. Dzieci nie marudzą bo mają swoje nawiewy na tylne siedzenia W zimie super ogrzewa nogi. Jedyny proble to to trochę dłuższe nagrzewanie w zimie ( wiadomo diesel )
~janzeyland@yahoo.com
Hatchback 2.0 TFSI 200KM 147kW
gdy włącza się obieg wewnętrzny, prawie momentalnie parują szyby - w audi działo się to dużo dużo później, jeśli w ogóle. co do ogrzewania (na razie tylko to mogę ocenić).. nie jest oczywiście tak że marznę, ale jakoś nie jestem zachwycony.. nie rozumiem np. podwójnej funkcji auto: wolniejszej i szybszej. wszystko to można było chyba jakoś uprościć
~gigantuss2
Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Bez większych problemów. Czasami dmuchawa haczy przy niskich temperaturach. Trochę denerwuje stukanie silnika krokowego sterownia nawiewem! Klimatyzacja działa sprawnie i wydajnie i to mi się podoba najbardziej! Wolno się nagrzewa - chciałem diesla a ten typ tak ma! W zimie na krótkich trasach do 10 km przydają się podgrzewane fotele!
Skoda Octavia II Hatchback