Lista ocen Skoda Octavia II Hatchback (211) - Widoczność

Na liście zabraknie 182 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~macieksrk@onet.eu
Hatchback 1.8 TSI 160KM 118kW
Do przodu, jak i na boki bez zastrzeżeń, choć niektórym szczególnie niższym osobom, mogą przeszkadzać przednie słupki jak i długa opadająca maska, jednak w dość dużym stopniu pomaga tutaj regulacja wysokości fotela kierowcy doceniona przez moją żonę, która świetnie sobie radzi z samochodem. Dla bardziej wymagających polecam zamówić w salonie zamontowanie sonaru z przodu. Do tyłu widoczność nie jest najlepsza jeśli chodzi o cofanie, ale...
~Gabriel / Wrocław
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Szerokie słupki z przodu bardzo redukują pole widzenia kierowcy, zwłaszcza na 45 stopniach. Ma to znaczenie np. przy pokonywaniu rond. Również w okolicach przejść dla pieszych trzeba pamiętać, by się trochę wychylić, bo można przegapić pieszego. Widoczność do tyłu... cofanie tylko na lusterka i pipczyki. Nie ma sensu oglądać się do tyłu, bo przez płasko położoną szybę i wysoką krawędź bagażnika i tak nic nie widać.
~Marcin
Hatchback 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Widoczność jest zadowalająca, a duże lusterka boczne zdecydowanie zasługują na pochwałę. Jedyne zastrzeżenia z mojej strony, to jeśli chodzi o słupek pomiędzy przednimi i tylnymi drzwiami. Jestem osobą wysoką, więc mój fotel jest odsunięty "na maksa" do tyłu. W tej pozycji słupek oraz pasażer zasłaniają widok z boku.
~Wujek DOBRA RADA
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Nie mam zastrzeżeń. Czasami może boczne słupki ograniczają trochę widoczność do przodu. Z drugiej strony wiem, że ma to swoje plusy, jeżeli chodzi o moje bezpieczeństwo - auto nie zgniecie się jak puczka do konserw w razie \"W\". Widoczność do tyłu - tutaj sprawdzają się w 100% czujniki parkowania z wyświetlaczem w radiu.
~gigantuss2
Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
lepiej niż np w Madzie 6 sedan lecz to już inna klasa aut niż powiększony kompakt jakim jest Octavia 2. Jest dobrze, widać co trzeba! Fajny bajer - wewnętrzne lusterko samościemniające się. W Octavii przed liftem są za małe lusterka zewnętrzne (u mnie nie składają się i nie wiem dlaczego???)
~LikeAThorn
Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Do przodu bdb. - tył - ok. Trochę za małe lusterka wsteczne - po lifcie zmienione. Czujniki parkowania z przodu i z tyłu dają rade - choć do ich dźwięków na początku trzeba się przyzwyczaić - inny dźwięk przodu i tyłu, więc w trawie wszystko piszczy, na szczęście można go wyłączyć.
~BUKOSZ
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Widoczność do przodu jest dobra, czasami tylko przez szersze słupki przednie dojeżdżając do skrzyżowania trzeba się trochę wychylić. Do tyłu gdyby nie czujniki cofania było by słabo - bagażnik jest wysoki ale przy cofaniu należy sugerować się tylko lusterkami bocznymi.
~kubarom@onet.pl
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Widoczność z przodu ograniczają trochę boczne słupki. Nie jest źle ale mogło by być lepiej. Do tyłu pomocny jest czujnik cofania. W poprzedniej skodzie nie miałem tego urządzenia ale widzę ze jest bardzo pomocne szczególnie przy parkowaniu.
~Andre
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Do przodu i na boki wystarczająco. Ocenę nieco psuje widocznosć do tyłu, ale tutaj trzeba uwzględnić rekordową wielkość bagażnika, która gdzieś musiała się znaleźć oraz aspekt proporcjonalności i harmonii nadwozia. Ogólnie nie jest źle.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia II Hatchback
5,8
7,9
9,4
~piotr 31
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Poprzednio miałem passata kombi i było dużo lepiej. W skodziewidopcznośc do tyłu jest bardzo słaba. Ale są czujniki parkowania i jest całkiem nieźle. Do przodu przeszkadza szeroki słupek lewy, ale to jest wada wszystkich spółczesnych aut.
Skoda Octavia II Hatchback