Lista ocen Skoda Octavia II Hatchback (211) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 181 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Buczakis
Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Silnik na zimno słychać, podczas przyspieszania na niższych biegach trochę również, ale nie jest to na pewno uciążliwe. Auto tak naprawdę z tym silnikiem jest stworzone na autostrady. Przy prędkości 100 km/h silnik na 6 biegu kręci 1700 obrotów, przy 160 km/h 3000 obrotów. Jeśli chodzi o wyciszenie to do 130 km/h nie słychać nic, przy 160 km/h słychać jedynie szum wiatru, jednak nie jest on dokuczliwy, po prostu słychać że jest ale nie...
~Marcin
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Wiadomo, ze diesel zawsze jest trochę głosniejszy, ale w trasie praktycznie nie zwraca się uwagi na dzwięk silnika - bo przy sredniej prędkosci do 130 km/ h ledwie go słychac. Rewelacyjnie jest przy dużych prędkościach 160 - 190 km/h w porównaniu do innych samochodów w tej klasie, duzo mniejszy jest szum wiatru. Jest duzo ciszej. Przy 160-170 km mozna normalnie rozmawiać. Silnik słyszy się głownie przy małych prędkościach jeżdząc po miescie....
~macieksrk@onet.eu
Hatchback 1.8 TSI 160KM 118kW
Jak już gdzieś tu ktoś wspominał, do 140km/h można sobie spokojnie rozmawiać w czasie jazdy. Później stopniowo zaczyna się robić coraz głośniej jednak biorąc pod uwagę klasę auta, wynik należy uznać za wystarczający. Jeśli komuś przeszkadzają takie szumy, powinien poszukać auta klasy średniej, wtedy być może będzie zadowolony. Na autostradzie głośno będzie zawsze w czasie wietrznej pogody. Pomijając wietrzne dni poziom hałasu przy wyższych...
~Krzychu
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Nie jest źle. Na zimnym silniku (i przy kiepskim paliwie) klekocze, ale po rozgrzaniu, szczególnie w trasie jest dobrze. Powyżej 130 km/h robi się w kabinie głośno od szumu powietrza. Ale silnik nadal nie jest zbyt głośny (mimo pięciu biegów). Ale przy tym ciekawostka - kolega, który mieszka w Szwajcarii też miał taką Skodę z tym samym silnikiem i miałem wrażenie, że jego \"szwajcarski\" egzemplarz był lepiej wyciszony od strony silnika.
~GicuPL
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Mogło by być lepiej. Moja ocena nie jest tu doskonała z tego względu, że uszczelki drzwi szybko się \"zużywają\" i po jakimś czasie zaczyna szumieć w kabinie podczas większych prędkości. Głównie w chwili obecnej szumi mi gdzieś z tyłu po stronie pasażera. Jeszcze tego nie zlokalizowałem. Poza uszczelkami wszystko jest porządnie wyciszone. Silnika mało co słychać we wnętrzu pojazdu.
~Robert
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Z tym tu słabiutko. Hałas od głośnego silnika denerwuje i męczy, do tego odgłosy z twardego zawieszenia ( po naprawie). A najgorzej jest z wnętrzem - po 170 kkm po naszych drogach wewnątrz wszystko żyje swoim życiem. Jedna wielka irytująca orkiestra półki, plastików, popiskiwania z mocowania tylnych oparć....cholera wie co tam jeszcze jęczy.
~Robert
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Tu słabiutko. Po prostu jest głośno. Za głośno jak dla mnie. Jeszcze przy spokojnej jeździe-ok, ale gwałtowne przyspieszanie gwarantuje głośne odgłosy silnika w kabinie. Do tego słabe tłumienie hałasów spod kół, bardzo twarde zawieszenie= wszysko słychać i pojawia sie od tego świerszczenie plastików. Tu skoda mnie bardzo rozczarowała.
~Tomasz orkadon@wp.pl
Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Przy wyższych prędkościach zwiększam głośność radia - silnik zagłusza. Diesel raczej nieprzyjemny w brzmieniu, chociaż lubię diesele od czasów kiedy uczyłem się jeździć Golfem rocznik 84. Czasami szumy na słupkach, kilka razy gwizd podczas hamowania. Ogólnie rzecz biorąc słyszę wszystko, co się dzieje pod maską, w kołach oraz wokoło auta.
~ljon
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Generalnie da się wytrzymać, bo cichy silnik i skrzynia 6-biegowa. Wyjątkiem jest jeden wkurzający drobiazg. Na biegu jałowym słychać rezonans w środku - od podłogi w okolicy tylnych siedzeń. Po wizycie w serwisie dowiedziałem się, że tak ma być, bo mam tak cichy silnik, że słychać pompę paliwa pracującą przy zbiorniku paliwa.
~Janek
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
na wybojach jest głośno, ale nie głośniej niż w samochodach podobnej klasy. Wyciszenie silnika (chociaż nie ma np, maty wygłuszającej pod maską) super. Do prędkości 130 - 140 super komfortowo. Powyżej robi się głośno. przy jeździe z prędkością 180 jest głośno. Jednak podkreślam, że nie głośniej niż u konkurencji.
Skoda Octavia II Hatchback