Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

endriume24, 12 lat temu
Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2011
Skoda Octavia II Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie i osiągi. Na jeździe próbnej jeździłem 1.2 TSI i 1.6 MPI, naprawdę nie ma porównana. 1.2 TSI ma turbinę, więc ciągnie jak diesel z turbo. Efektu turbodziury nie zauważyłem, tak naprawdę najlepiej ciągnie od ok.2000 obr / min.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony i nie żałuje zakupu. Człowiek jedzie bez stresu nie martwiąc się o filt DPF, sprzęgło dwumasowe etc., tak jak to było w poprzednim dieslu. Warto wspomnieć, że turbina ma chłodzenie elektryczne tzn. chodzi nawet po zgaszeniu silnika, chroni to turbinę przed zbyt szybkim uszkodzeniem!
Dla mnie silnik to rewelacja! Osobiście chodzi dla mnie lepiej niż Ibiza 1.9 TDI, lepsze przyśpieszenie, spalanie na przyzwoitym poziomie!
Biegi wchodzą bez problemu! Znacznie lepiej niż w Focusie 2008 1.8tdci!
Momentami sprawia wrażenie nadsterwoności w szybko pokonywanych zakrętach! Możliwe że przyczyną są opony 195/65/R15.
Czyjniki cofania z tyłu znacznie ułatwiają sprawę. Przód na wyczucie!
Wszystko rozmieszczone w zasięgu kierowcy! Nic dodać, nic ująć - auto ze stajni VW.
Klima spokojnie daje radę, nie wiem jak zimą bo jeżdze dopiero miesiąc.
Z przodu miejsca spokojnie wystarczy, z tyłu na poziomie Golfa, w końcu Passta to nie jest!
Silniczek chodzi ta cichutko, że go wogóle nie słychać!Chyba bardziej haładują opony podczas jazdy!
Spalanie na dystansie trasa 75 % / miasto 25 % to 6.2 l/100 km. Jadąc ok.85-90 km/h przy włączonej klimie potrafi spaść do 5.5 l/100 km, ale jeśli przydusimy to spali 7.0 l/km. Spalanie w znacznym stopniu zależy od techniki jazdy, napewno w większym stopniu niż w silniku diesla. Bardzo pomocna funkcja sugerująca zmianę biegu.
Rewelacja, przed zakupem radzę napisać maila do kilku dielerów. Ja napisałem do ok.20 i różnice w cenie sięgają kilku tysięcy, a że auto kupiłem 300 km od domu, to żaden problem!
tylko 2000km...
j.w.