Skoda Octavia II Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012 - Oceń swoje auto

1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012

Ocena Skoda Octavia II Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012

Skoda Octavia II Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012

z przebiegiem 150 000 km, wyprodukowany w 2005 roku

Autko przejechało 150k km bez żadnych problemów. Samochód jest wyjątkowo oszczędny, przestronny (ogromny bagażnik) i praktyczny. Przez cały okres użytkowania nie przydarzyła się awaria, która unieruchomiłaby samochód. W wersji Ambiente całkiem przyzwoite wyposażenie, pozwalające cieszyć się komfortowym podróżowaniem na długich trasach (5 dorosłych os., 20h, 1800 km, bez tragedii :) z czystym sumieniem polecam auto osobom, które nie szukają luksusów a bezpiecznego, sporego auta, a przy tym bardzo oszczędnego (5 /100 km).

Mimo średniej mocy samochód doskonale radzi sobie w trasie.

Po dłuższym czasie użytkowania jedynka nie zawsze wchodzi idealnie, co jest jedynym mankamentem.

Samochód prowadzi się przyzwoicie, jednak nie jest to pojazd przystosowany do dużych prędkości. Powyżej 150 km/h trzymanie się drogi jest bardzo przeciętne.

Wg mnie idealne wykorzystanie przestrzeni dostępnej w samochodzie.

Klimatyzacja manualna dobrze wywiązuje się ze swoich zadań.

Wg mnie idealne wykorzystanie przestrzeni dostępnej w samochodzie.

Przy większych prędkościach zaczyna być głośno we wnętrzu samochodu. Powyżej 150 km/h jazda już nie jest tak przyjemna. Jest to jednak mocno subiektywna ocena, więc lepiej przekonać się samemu.

Pod względem ekonomiczności, samochód jest idealny. Spokojnie można uzyskać spalanie ok. 4 l/100 km w trasie. Osobiście nigdy nie oszczędzałem samochodu a średnie spalanie nie przekroczyło 5.4 l sprawdzając co kilka tys.km. Dodam, że bardzo dużo jeszcze po mieście (gł. Warszawa), więc często stoi się w korkach. Dużym plusem jest ogromna ilość mechaników znających się na Skodach i nie mówię tu o drogim ASO, które lepiej omijać.

Żarówki świateł mijania wymienia się co kilka miesięcy, ale trudno to nazwać usterką.

Spalanie 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012

Diesel [l/100km]

6,5

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wiarygodności ogladanego wpisu, napisz je w powyższym polu i kliknij na przycisk "Wyślij". Na pewno rozpatrzymy Twoją sugestię!

Oblicz koszty własnej jazdy 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012