Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

maverick, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Skoda Octavia II Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamiczy i niesamowiecie oszczedny silnik
kupilem od kolegi- 2005r, 50 tys km, za 38 tys PLN. poczatkowo mieszane uczucia (skoda!) z kazdym kilometrem jestem coraz bardziej zadowolony. wielkie plusy to: ogromy bagaznik, calkiem dobry komfort i dobra ergonomia, genialny i calkiem dymamiczny silnik (mam porownanie z avensisem II 1.8 B/ 130 KM- skoda jest duzo bardziej dynamiczna)przy tym niewiarygodnie oszczedny 1000 km na baku bez problemu. dotychczas bezawaryjny. jedyny minus jaki mi sie nasuwa to fatalnie slabe swiatla
jak to diesel troche halasuje na zimno, pozniej jest ok. jazda z predkosciami autostradowymi 130-140/h bez problemu
bardzo duzy plus. skrzynia precyzyjna, nic nie haczy
ku mojemu zdziwieniu bardzo dobre nastawy zawieszania. tak jak lubie nie tapczan ale fajne sprezyste. dobre trzymanie na zakretach, po zmnianie opon z 195/65R15 na 205/55R16 jeszcze lepiej
nie mam zastrzezen
wszystko na miejscu. wielki plus za mnostwo prostych ale genialnych patentow jak haczyk na zakupy w bagazniku, siatka na zakupy, uchwyt na przedniej szybie do biletow parkingowych, chlodzenie schowka w desce. male rzeczy a bardzo przydatne. dobra pozycja za kierownica
bardzo wydaje ogrzewanie, troche gorzej z wentylacja w lecie. troche slonca i bez klimy ani rusz (uczciwie przyznaje ze samochod jest czarny)
z przodu miejsca wystarczajaco. siedzenia mogly by miec troche lepsze profilowanie. z tylu nie jezdze wiec mi to obojetne. a bagaznik wystarcza nawet dla mojej dziewczyny- jest przepastny
dla mnie wystarczajaco dobre
rewelacja!!! myslalem ze moj civic (\'97) jest oszczedny ale ten silnik jest niesamowity- w trasie w lecie jazda >110 i spalanie ~5 l/100 !!!! ceny czesci zupelnie akceptowalne (mowie o markowych tzw zamiennikach- serwis ma ceny z ksiezyca, jakosc obslugi tj fachowosc dosc mizerna- ZAGIEL Lublin)
za 38.5 tys kupilem oszczedny, duzy, dynamiczny i na razie bezawaryjny samochod. a prestiz? jest mi to kompletnie obojetne
na razie mam ja 6 miesiecy /20 000 km i odpukac wszystko ok. po ok 12 tys od przegladu musialem dolac ok 1/4 l oleju
na razie ok

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 105KM 77kW [l/100km]