Lista ocen Skoda Octavia II Kombi Facelifting (43) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Kombi Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Klima chłodzi, ogrzewanie ogrzewa - czyli spełnia swoje zadanie. Natomiast do tego punktu można mieć trochę zastrzeżeń. Brakuje bardziej precyzyjnej możliwości ustawienia nawiewu (czasami najniższy bieg wentylatora trochę dmucha, a z wyłączonym dmuchaniem nie działa klima). Ogrzewanie za to jest bardzo dobre. Szybko się nagrzewa i po paru chwilach jest już ciepło w aucie.
~T.
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Działa, jak należy, choć trochę za głośno. O ile temperatura zewnętrzna wynosi około 20-25 stopni, to jest w porządku. Wystarczy około 30 stopni na zewnątrz i klima chodzi na 4-5 biegu (jest 6), a wtedy jest zdecydowanie za głośno. Trzeba pamiętać, aby wymieniać przy przeglądzie filtr kabinowy, który znacznie poprawia efektywność wentylacji i klimatyzacji.
~Michał B.
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Działa tak, jak powinno być. Zimą dość szybko leci ciepłe powietrze, nawet jeśli silnik nie jest rozgrzany, a latem klimatyzacja świetnie schładza wnętrze. Dodatkowo klimatyzacja błyskawicznie odparowuje przednią szybę. Czasami w ciepłe dni lubię sobie również otworzyć szyberdach i wszystkie okna i mam dzięki temu wichurę w kabinie.
~broker
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 110KM 81kW
na początku myślałem że klima w tym samochodzie nie działa, szyby mi zaparowały i nawet nawiewy i klima nie mogła usunąć wilgoci. Prawdopodobnie auto trochę stało w salonie i pod chmurką więc naciągnęło wody. Teraz po 4 tygodniach działa wszystko ok, chociaż w fokusie działa to trochę lepiej
~Karter
Kombi Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Ja mama w swoim combi climatronik. Sprawuje się bardzo dobrze, jest przyjazny w obsłudze, i obsługuje się go intuicyjnie. Wydajność klimatyzacji mogła by być większa (porównuję ją do mojego drugiego samochodu Volvo S70 z 2000 r. który ma znacznie wydajniejszą klimę).
~Tomek
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Jeden z najlepszych systemów wentylacji i klimatyzacji. Mam porównanie, gdyż mam okazję jeździć dużo innymi autami. Jak ustawiłem klimę po zakupie na auto, to tylko zmieniam w zakresie 18-20 stopni i nic więcej. Duży wpływ szczególnie w lato mają szyby atermiczne.
~mpmw
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Klima chłodzi bez zarzutów. Nie wiem czy jest to rozwiązane tak samo we wszystkich Octaviach, ale w moim samochodzie w kratkach nawiewu znajdują się jakieś grzałki, które sprawiają, że nawet przy dużym mrozie leci od razu letnie powietrze.
~Zenosik
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 110KM 81kW
Zimą bardzo szybko wylatuje ciepłe powietrze z nawiewów. Chyba jest jakaś dodatkowa nagrzewnica powietrza. Latem spokojnie daje radę. Nie lubię zbyt dużego chłodu. Zazwyczaj jeżdżę na ustawieniu 24-25 stopni. W sumie tak jest zdrowiej :)
~T.
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Daje radę bez problemu byleby regularnie czyścić układ klimatyzacji, czyli ...odciągać czynnik chłodniczy przed czyszczeniem - to w dużym uproszczeniu. To, co robią w ASO lub na przeglądach promocyjnych, to po prostu lipa.
~Tomek
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Climatronic ustawiony na "auto" i 19 stopni praktycznie od nowości :-) I nic nie szumi, szyby nie parują w zimie, w lecie komfort utrzymany dzięki wielu wylotom powietrza (także pod siedzeniami przednimi).
Skoda Octavia II Kombi Facelifting