Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi Facelifting

meter30, 8 lat temu
Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2011
Skoda Octavia II Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Inne
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
No cóż, autem jeżdżę 4 lata, przebieg 160 tys km. W okresie gwarancji 3 razy zjeżdżało na lawecie ze względu na nastawnik turbiny (akcja serwisowa z podkładką i nowym softem nie obejmowała mojego modelu). Po gwarancji dziwnym trafem usterka ustąpiła. Za to zjechał na lawecie z innego powodu - wiek 2.5 roku, 96 tys km - brak sprężania na 2 cylindrach. Przewidywany koszt naprawy w serwisie 12-13 tys zł więc naprawa gdzie indziej. Oprócz wypalonych gniazd zaworowych zjechane również były pierścienie których grubość wynosi 1,2mm. mechanik stwierdził, że albo wkładamy oryginały i czym prędzej sprzedawać auto, albo toczymy tłoki na szersze pierścienie (z micry 1.3) i auto jeszcze trochę pojeździ. Wybrałem wariant drugi, przy okazji mówię, żeby dolali oleju do skrzyni bo zaczyna głośno pracować - poziom oleju był w porządku, za to zaczęły huczeć łożyska w skrzyni. Obecnie huczą jak młockarnia, ale jeżdżę, czekam aż się rozpadnie do reszty. Nie będę się rozwodził nad innymi rzeczami typu wypadanie zapłonu, ciągłe problemy z tyną wycieraczką i co chwila nie łączące żarówki. W tej chwili w aucie zaczyna niedomagać ładowanie. Zastanówcie się poważnie nad zakupem skody. Dla porównania - wcześniej jeździłem fabią 1.4 TDI - co prawda komfort nie ten, ale przez 220 tys km wymieniłem 2 razy rozrząd, ze 3 razy hamulce i raz akumulator. Zawieszenie do momentu sprzedaży było fabryczne

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 105KM 77kW [l/100km]

7,2