Lista ocen Skoda Octavia II (59) - Karoseria

Na liście zabraknie 809 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karol Przesmycki
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Samochód od początku nie był garażowany. Nie ominęły go też drobne szkody parkingowe. Problem z uszczelkami drzwi wycierającymi lakier. Po 10 latach pojawiły się pierwsze oznaki korozji na rantach błotników, progów. Karoseria kombi bardzo funkcjonalna, z dużym foremnym bagażnikiem. Próg załadunku mógłby być niżej.
~kliczek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Mam kombi. Kabina pasażerska wystarczająco wygodna, mam bagażnik o podwójnej podłodze - pakowność świetna pakowności i ustawność. Korozji nie ma, nic nie skrzypi, nic nie świszczy. Jestem zaskoczony, bo to moja pierwsza Skoda, i myślałem, że chociaż tu zaoszczędzili. Ale nie zaoszczędzili. Wow.
~kliczek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
~Michał B.
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Nie od dziś wiadomo, że Octavie 2 miewają problemy z rdzą. Szczególnie rdza lubi tylną klapę (okolice podświetlenia tablicy rejestracyjnej) oraz nadkola i progi. Innych miejsc nie atakuje. Lakier nie jest za miękki, ale podatny na zarysowania. Wszelkie uszkodzenia i rdzę trzeba eliminować dość szybko.
~mpmw
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Słabe punkty to klapa bagażnika i przednie błotniki. U mnie pojawia się korozja pod lampkami podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Żeby zachować błotniki przednie w dobrym stanie wystarczy raz na jakiś czas odkręcić nadkola i usunąć cały syf, który tam zalega.
~Kowal113
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Jak na 15 letnie auto nie ma tragedii z czego 13lat pod chmurką wyszły jak na razie trzy niegroźne ogniska korozji na progu po wewnętrznej stronie i na tylnych błotnikach purchle. Dodam, że moje auto jest na sto procent bezwypadkowe i znam jego historię od nowości.
~jarzab
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Korozja. Wymieniona klapa bagażnika na gwarancji w 5 roku użytkowania auta, ponieważ była zeżarta przez rdzę (okolice podświetlenia tablicy rejestracyjnej), Ślady korozji na rantach drzwi i przy łączeniu karoserii ze zderzakiem. Zdarzają się ogniska na pokrywie przedniej od wewnątrz.
~Arek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Wygląd kwestia gustu. Wygospodarowanie miejsca i bagażnika - wzorcowe. Dużo miejsca dla 4 osób i zostaje bardzo duży bagażnik. Szpiczasty przód (zderzak przedni) ułatwia manewrowanie na ciasnych parkingach. Trochę głośno w środku - szczególnie od nadkoli.
~Olaf
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Nie jest źle, ale przy pierwszej wymianie jednaj z żarówek zauważyłem, że ktoś w fabryce prawdopodobnie wbił obudowę reflektora na siłę i to dosłownie (to nie żart), wokół zardzewiała blacha, taki wyszedł z fabryki, wstyd, reszta ok.
~grzegorz_nec
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Miękki i wycierajacy się lakier. Twardniejące uszczelki, przepuszczające wodę i wiatr. Po 8 latach korozja płyty podłogowej i nadkoli. Szyba czołowa ustawiona pod dziwnym kątem po 150 tyś km wymiana, duży mikro dziur jakby od piasku.