Lista ocen Skoda Octavia II (455) - Widoczność

Na liście zabraknie 413 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~macieksrk@onet.eu
Hatchback 1.8 TSI 160KM 118kW
Do przodu, jak i na boki bez zastrzeżeń, choć niektórym szczególnie niższym osobom, mogą przeszkadzać przednie słupki jak i długa opadająca maska, jednak w dość dużym stopniu pomaga tutaj regulacja wysokości fotela kierowcy doceniona przez moją żonę, która świetnie sobie radzi z samochodem. Dla bardziej wymagających polecam zamówić w salonie zamontowanie sonaru z przodu. Do tyłu widoczność nie jest najlepsza jeśli chodzi o cofanie, ale...
~kliczek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Co tu pisać... Kombi w deszczu bardzo brudzi szybę tylną. Ale tak jest w każdym kombi. Wycieraczka tylnej szyby jest duża, czyści dużą część szyby, więc nie przesadzajmy. Tak ma być. W moim przedlifcie xenon świeci tylko na mijania, bo nie jest bixenonem, więc drogowe na żarówkach halogenowych H1 były słabe. Więc zrobiłem modyfikację polegajacą na tym, że na drogowych założyłem ledowe żarówki H1 Narva. I problem rozwiązał się sam. Teraz xenon...
~kliczek
~KubaK
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Widoczność do przodu jak już wiele osób zauważyło i skomentowało jest lekko ograniczona przez szerokie słupki przednie. Widoczność do tylu jak to w samochodzie kombi, trzeba się nauczyć gdzie jest koniec samochodu. Bardzo pomocny jest oryginalny czujnik cofania. Pozwala bardzo precyzyjnie dojechać do przeszkody na biegu wstecznym. Lusterka boczne są dość duże i pozwalają skutecznie obserwować sytuacja dookoła samochodu.
~Gabriel / Wrocław
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Szerokie słupki z przodu bardzo redukują pole widzenia kierowcy, zwłaszcza na 45 stopniach. Ma to znaczenie np. przy pokonywaniu rond. Również w okolicach przejść dla pieszych trzeba pamiętać, by się trochę wychylić, bo można przegapić pieszego. Widoczność do tyłu... cofanie tylko na lusterka i pipczyki. Nie ma sensu oglądać się do tyłu, bo przez płasko położoną szybę i wysoką krawędź bagażnika i tak nic nie widać.
~Yvel
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Z widocznością to jest tak: wszędzie pięknie, ale z tyłu trzeba nauczyć się ufać czujnikom. I to przychodzi z łatwością! - piekna sprawa, zaparkujesz idealnie gdzie tylko będzie odpowiednie miejsce. Tylko że człowiek przyzwyczaja się do luksusu bardzo szybko, więc można skasować furę szwagra parkując tyłem pod nocnym. Tylko po co jechać innym wozem, jak się ma Octę?! - nie pojedziesz innym :)
~Kozik
Hatchback Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Duże okna z względną widocznością. Na zakrętach trzeba migać się ze słupkiem przednim (no ale to cena bezpieczeństwa i sztywności konstrukcji współczesnych aut). Do przodu ciężko nieraz wyczuć koniec maski (oj dużo hałd sniegu gruchłem), do tyłu bida , czujniki cofanie FATALNE czy są czy nie zero różnicy myślałem że są wadliwe ale nie one są kiepskie i to bardzo
~ArekC
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
To kombi. Przesiadłem się z Mazdy 626 sedan i postrzeganie przestrzeni wokół auta uległo nieco pogorszeniu. Może to kwestia lusterka wewnętrznego które daje obserwację tylko do obszaru tylnego okna w klapie bagażnika. W Maździe widziałem szerzej. Ach.. jeszcze przy cofaniu odczuwam pogorszenie. Nie ma jednak dramatu. W razie co czujniki parkowania przód/tył działają.
~Michał B.
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Duże auto to i duża powierzchnia szyb. Widoczność jest bardzo dobra w każdą stronę, nawet w górę dzięki szyberdachowi. Jednak jak dla mnie trochę za grube są słupki A i C. Przy słupkach A trzeba czasami mocno się wychylać, by zobaczyć coś w lewo lub prawo. Z kolei słupek C ogranicza widoczność do tyłu. Dobrze, że tylna szyba jest duża.
~kuba1234
Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Do tyłu tak sobie - wersja kombi z kratką. Do przodu ok. Seryjne czujniki parkowania z tyłu są pomocne. Bardzo przyzwoite lampy seryjne plus halogeny zapewniają dobre oświetlenie w nocy. Jestem zadowolony gdyż często wracam z pracy po zmroku i ta kwestia zawsze była dla mnie istotna. Bardzo duże i wygodne lusterka boczne, prawie jak w dostawczaku;-)