Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Kombi Facelifting

JaPan, 6 lat temu
Silnik 1.6 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2017
Skoda Octavia III Kombi Facelifting 1.6 TDI 115KM 85kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wnętrze i dbałość o detale.
Bardzo pozytywne zaskoczenie. To nie jest auto, o którym rozmawia się z kolegami przy piwie. Ale urzeka, że jest przemyślane w najdrobniejszych detalach i jest po prostu przyjazne użytkownikowi.
Jak na 115 KM to rewelacja. Przyspiesza dość dynamicznie nawet powyżej 120 km/h. Jedynie mógłby być nieco bardziej wyciszony. VW Golf z tym silnikiem jest wyraźnie cichszy.
Precyzja i zestopniowanie super. Biegi ma dość długi, bo to 5-biegów, co akurat w mieście jest zaletą, bo nie trzeba często mieszać. w trasie piątka jest wystarczająco długa i przy 100 km/h ma poniżej 2 tys obrotów.
Sprężysty i komfortowy styl. Może trochę brakuje precyzji Forda ale jest dobrze.
rewelacja w każdym calu.
j.w.
Klima automatyczna działa super i szybko chłodzi, choć może to też zasługa jasnego koloru mojego auta.
Skoda to wiadomo...
Diesel musi dymić ... tak kiedyś pisało na starych Golfach. To się zmieniło, ale hałas TDI pozostał.
Właśnie zrobiłem trasę 1,5 tys km w 3 dni. Głównie autostrady. Średnio wyszło 5,2. Jechałem dość dynamicznie ale bez szaleństw - max 160 km/h.
Ogólnie super, ale moja po rabatach kosztowała blisko 95 tys zł, a to tylko Skoda 1,6 TDI...
Jak coś się zadzieje to napiszę.
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI 115KM 85kW [l/100km]