Lista ocen Skoda Octavia III Kombi (50) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~SvenNkv
Kombi 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Na razie nic się nie dzieje. Po 10 000 km zawołał o olej. Ponadto raz zapaliła się kontrolka ciśnienia w oponach. Co ciekawe komunikat dotyczył spadku ciśnienia we wszystkich 4 kołach. Po sprawdzeniu, okazało się że z kołami jest wszystko ok. Kolega, który kupił takie samo auto, miał podobny przypadek. Kolejna rzecz to trzaski wewnątrz kabiny. W GOLFIE cisza. W octavii - trzeszczy obudowa radia, "coś" lata w tylnej klapie (pewnie...
~Wojti 2
Kombi 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Przy obecnym przebiegu wymieniono na gwarancji: dźwignię hamulca ręcznego- odpadł guźik zwalniający hamulec, gałkę zmiany biegów- krusząca się skóra oraz prowadzenie pasa bezpieczeństwa w słupku B, który nosił wyraźnie ślady przetarcia od pasa, dodatkowo uszkodziło się pokrętło od sterowania komputerem pokładowym na kierownicy-wykruszył się kawałek plastiku ale jeszcze nie reklamowałem. W poprzednim modelu tych usterek nie doświadczyłem pomimo...
~Krzysiek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Jest parę drobiazgów: 1. po ok. 10.000 km zepsuła się klapka spryskiwacza reflektorów, wymieniona na gwarancji. 2. po ok. 30.000 km zaczęła buczeć pompa paliwa, wymieniona na gwarancji. 3. czasem jeden reflektor (ksenon) włącza się ułamek sekundy później i zaświeca się kontrolka "sprawdź lewe/prawe światło mijania". Serwis usterkę zignorował, więc ja też olałem, da się z tym żyć.
~NIE-służbowa Octavia
Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Żarówki mijania, klocki, tarcze (przód po 90 tys km, tyl po 150 tys km) Między 200 a 250 tys km: wymiana amortyzatorów z tyłu, wymiana akumulatora, wymiana łączników stabilizatora, wymiana łożysk kół przednich, wymiana rozrusznika, wymiana opon na wielosezonowe, wymiana osłony silnika.
~spin
Kombi 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Auto jeździ 30-35 tys. km rocznie, kilka razy w roku wyskakują jakieś błędy i trzeba sprawdzać. A to świeca żarowa, a to sonda lambda, a to amor się wylał, a to z hamulca ręcznego przycisk wyleciał, a to silnik wycieraczki szyby tylnej do wymiany... trzeba się przyzwyczaić, że coś się ciągle dzieje :)
~Koni
Kombi 1.4 TSI 150KM 110kW
Zbyt wcześnie, żeby o tym mówić, chociaż widzę już pewnie symptomy zużycia. Roleta bagażnika zwija się coraz wolniej, a na podłokietniku - w miejscu, gdzie najczęściej trzymam łokieć - widać już drobne wytarcia materiału. Z drugiej strony to jednak auto dość budżetowe, więc trudno wymagać jakości Audi.
~maeri
Kombi 1.4 TSI 140KM 103kW
Zrąbane: - po deszczu woda zbiera się między progiem a drzwiami (zauważone po stronie kierowcy i pasażera ) , jak zamarznie będzie klops, - raz zaparowały mi ksenony, - trochę trzeszczy coś w prawych drzwiach, - bolero mi się raz pogubiło przy mrozie (parowanie po bluetooth) Więcej grzechów nie ma.
~Arni
Kombi 1.4 TSI 150KM 110kW
Zbyt krótki przebieg. Przy zakupie obawiałem się tylko silnika. Czas pokaże. Poprzednią Octavią zrobiłem 150 tys. km bez poważniejszych usterek. Od 2013r. silnik został zmodernizowany, jest na pasku, bez kompresora. Może będzie dobrze.
~Lubek24
Kombi 1.8 TSI 4x4 180KM 132kW
tylne amortyzatory do wymiany na gwarancji. Księgowy chciał zaoszczędzić, teraz musi wydać więcej. Jak brudny jest radar ACC wyskakuje błąd. Należy przetrzeć radar i wszystko wraca do normy.
~ed
Kombi 1.6 TDI 110KM 81kW
Nowe auto a przy dużych opadach deszczu widać drobne krople wody na rolecie w bagażniku. zamykając drzwi przy częściowo opuszczonej szybie słychać jej drgania !
Skoda Octavia III Kombi