Lista ocen Skoda Octavia III Kombi (55) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Softail
Kombi 1.8 TSI 4x4 180KM 132kW
DSG6, pracuje gładko, a w każdym trybie robi dokładnie to co powinna i do czego została zaprojektowana. W połączeniu z tym silnikiem daje wielka radość z jazdy oraz wielkie możliwości dla rozsądnych kierowców. Kiedyś czytałem o takim zestawieniu że chcąc wyprzedzić jeden samochód, przez przypadek wyprzedzamy pięć... ja bym napisał że sześć... jedyne co mogę dodać dla osób które przesiądą sie z mauala, że należny się tej skrzyni...
~NIE-służbowa Octavia
Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
5 - biegowa. Na autostradzie przydałby się szósty bieg - mogłoby to wpłynąć na obniżenie hałasu. Co do działania - bez zastrzeżeń, biegi wchodzą lekko i bez zacięć. 6 bieg wpłynąłby pozytywnie na całość, hałas, prędkośc maksymalna, spalanie - to chyba najbardziej brakujący element. Skrzynia musiała przejść remont generalny przy 230 tys km i to trochę dziwne biorą pod uwagę, że głównie poruszam się po autostradach. Po naprawie wzrósł hałas w...
~Michał K.
Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Krótkie skoki, precyzyjna zmiana, choć czasem wsteczny zazgrzyta. Wraz z przebiegiem coraz lepiej działa. Nie rozumiem braku szóstego biegu. Zestopniowanie skrzyni to porażka. Mianowice, przy 50-60 km/h po mieście na czwartym biegu ( 1300 obr) auto nie jedzie, trzeba używać trójki. Bardzo długa piątka w połączeniu z charakterystyką silnika, na codzień marnie się sprawdza. Chyba , że ktoś potrzebuje auta na jazdy autostradowe. Wtedy przy 160...
~Krzysiek
Kombi 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
6-biegowy manual chętnie bym zamienił na automat. Niskie biegi krótkie, jedynka słaba, w mieście trzeba się sporo namachać lewarkiem. Na trasie szybko wskakuje się na szóstkę i dopiero wtedy można odsapnąć. Skrzynia pracuje poprawnie, ale czasami zdarza mi się pomylić jedynkę ze wstecznym, a do gamoni nie należę, więc w ciasnych warunkach trzeba z tym ostrożnie. Na szczęście pisk czujników parkowania ratuje sytuację.
~Zibenu
Kombi 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Mam 6 stopniową DSG. Świetnie zmienia biegi, jedyne co to mogłaby trzymać trochę większe obroty. Dowiedziałem się niedawno, że jest możliwość przeprogramowania tych skrzyń na wyższe standardowe obroty, dzięki czemu możemy zwiększyć żywotność i skrzyni i silnika. No ale mamy spalanie w trasie nawet poniżej 5l/100km. Tempomat z tą skrzynią działa świetnie.
~Sluzbowa Octavia, czesc 2 po 150 000 km
Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
5 - biegowa. Na autostradzie chyba przydałby się szósty bieg - mogłoby to wpłynąć na obniżenie hałasu. Co do działania - bez zastrzeżeń, biegi wchodzą lekko i bez zacięć. 6 bieg wpłynąłby pozytywnie na całość, hałas, prędkośc maksymalna, spalanie - to chyba najbardziej brakujący element
~r.
Kombi 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Przełożenia o średniej długości, ja bym wolał krótsze, ale nie jest to RS ani auto sportowe, więc w zasadzie nie powinno się do tego przyczepiać. Mały minus za kiepski skok 5 - 6, czasem wchodzi 4 zamiast 6, więc trzeba zwracać uwagę przy zmianie, podobnie ze wstecznym.
~Daniel
Kombi 1.4 TSI 150KM 110kW
DSG skrzynia zautomatyzowana 7 biegowa, działa poprawnie, jednak podczas wyprzedzania czuć moment jej "przepadania" reakcja na wciśnięcie gazu i moment w którym auto zaczyna się rozpędzać jest czasami irytujący. Czasem szarpnie podczas zmiany biegów przy przyspieszaniu.
~fiorentini
Kombi 1.4 TSI 140KM 103kW
Do skrzyni trzeba się przyczepić bo piątka jest za krótka i w zasadzie przy szybszym przyspieszaniu można ją spokojnie pomijać. Szkoda bo odbija się to na ekonomii bo skoro na szóstce można jechać 80 km/h to co będzie przy 140 km/h. Szkoda bo byłby to potencjał do oszczędności
~Marcin
Kombi 1.6 TDI CR DPF 110KM 81kW
Mam wersję greenline czyli z 6 biegowym manulaem. Niestety przez poprzedniego właściciela uszkodzony został układ różnicowy. Skrzynie wymieniłem na używana. Jednak nie jest idealna wsteczny nawet wbijany z wyczuciem wchodzi z wyraźnym chrząknięciem
Skoda Octavia III Kombi