Lista ocen Skoda Octavia III Kombi (51) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Softail
Kombi 1.8 TSI 4x4 180KM 132kW
Szybko się nagrzewa i w razie potrzeby chłodzi. podgrzewane fotele też sprawują się bardzo dobrze. Zainwestowałem w ogrzewanie postojowe... i mogę napisać że naprawdę warto. Zimą ogrzeje silnik, co sprawia że spalanie jest niższe od początku jazdy, a we wnętrzu przyjemnie ciepło i nie walczymy z ruchem a jednocześnie z zimnem i zaparowanymi szybami... a latem możemy przewentylować samochód stojący na słońcu... Ktoś może stwierdzić że to...
~grohu
Kombi 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
przez pierwsze 3-4 miesiace miałem problem z parujacą szybą, ponoć mam czujnik który to wykrywa, ale jakoś nie działa, z starych autach po właczeniu klimy para z okna schodziła w maks 10 s, tutaj czekałm 5min! po deszczach i myjni, stoi woda na uszczelce drzwi, także jak sie otiwera drzwi do sie robi mały wodospad ;) ciekawe kiedy korozja wyjdzie.
~NIE-służbowa Octavia
Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Żadnych zastrzeżen. W zimie ogrzewanie działa prawie natychmiast jak w aucie benzynowym - miłe zaskoczenie. Klimatyzacja dwustrefowy climatronic - działa doskonale. Można ustawić intensywność przewietrzania. Dzięki jasnej tapicerce wnętrze nie nagrzewa mocno na słońcu.
~Ja a co ?
Kombi 1.2 TSI 105KM 77kW
wszystko ok . Jak to benzynka : mrozy -25 stopni odpala od strzała i zaraz jest ciepło - diesel by dymił i zagrzał sie po 20 km jazdy. Bzdurą jest że klima nie daje rady , albo że powoli sie nagrzewa bo to mały motor. Działa wszystko zajebiście i mało pali.
~Zibenu
Kombi 2.0 TDI CR DPF 150KM 110kW
Mam zwykłą manualną klimatyzację, więc ciężko mi ocenić, no jednak co kilkadziesiąt minut trzeba tam delikanie przekręcić pokrętłem bo ciężko utrzymać idealną temperaturę, ale to chyba jak w każdym aucie z manualna klimą.
~Sluzbowa Octavia, czesc 2 po 150 000 km
Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
żadnych zastrzeżen. W zimie ogrzewanie działa prawie natychmiast jak w aucie benzynowym - miłe zaskoczenie. Klimatyzacji jeszcze nie sparwdzałem, ale to wersja z dwustrefowym climatroniciem raczej nie przewiduje problemów
~Łukasz Z
Kombi 1.6 TDI 110KM 81kW
Zdecydowałem się na niezależny układ ogrzewania i wentylacji potocznie WEBASTO - jestem zadowolony- w zimie ogrzewa wnętrze szyby i obieg chodzenia silnika - lżejszy rozruch i ochrona silnika na dużych mrozach :))
~Służbowa Octavia
~maeri
Kombi 1.4 TSI 140KM 103kW
Do pracy mam 3.5 km - zajmuje mi to 9 minut. Dzisiaj w nocy było -2. Samochód stoi na dworze - rozmroził szybę po 4 minutach , po 7min było ciepło w samochodzie. Tempomat na autostradzie - super sprawa.
~Marcin
Kombi 1.6 TDI CR DPF 110KM 81kW
Super, schładza i grzeje dużo szybciej niż można by się tego spodziewać, do tego grzane fotele to coś świetnego, na pewno będę chciał mieć ro w następnych autach
Skoda Octavia III Kombi