Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Liftback Facelifting

Sylwester, 6 lat temu
Silnik 1.2 TSI 85KM 63kW
Rok produkcji 2017
Skoda Octavia III Liftback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i ekonomika - tylko 85Km ale daje radę
Mam go pół roku i zrobiłem 10 tys., więc moja opinia dotyczy tylko wrażeń z użytkowania a nie usterkowości. Samochód ma dwie duże wady: wygląd (linia nadwozia jest po prostu paskudna) oraz dużą wrażliwość na podmuchy boczne. Pozytywów ma zdecydowanie więcej: jest pojemy, dobrze się prowadzi (o ile nie ma wiatrów bocznych), silnik zadziwia dynamiką (jak na swoje 85 KM) ekonomiką, ergonomiczne i przemyślane wnętrze.
85KM do tego samochodu to za mało aby się delektować dynamiką. Jednak ten silnik naprawdę daje radę, do setki przyśpiesza całkiem zgrabnie. Wydaje się że ma z 10 KM więcej. Maksymalna prędkość jaką osiągnąłem to 195km/h ale optimum to 120-140 km/h. Do tego ten silnik jest ekonomiczny. Przy spokojnej jeździe spala tyle co diesel, ostatnio wykręciłem 4,1l/100 na odcinku 150 km. Przy szybszej jeździe oczywiście spala sporo więcej, dynamiczna jazda Wa-wa - Śląsk to około 6-6,5 l/100. Ostra jazda autostradą to było w okolicach 8 litrów.
Działa lekko i precyzyjnie.
Generalnie ok ale samochód bardzo nie lubi bocznych wiatrów. Do tej pory nic nie stuka i nic nie puka ale to tyko 10 tys km.
Wszystko jest spasowane. Wygląd mi się nie podoba ale to kwestia gustu.
Do przodu bardzo dobrze. To tyłu słabo ale to standard w dzisiejszych autach. Dobrze, że są czujniki parkowania. Minus za brak (wymóg dopłaty) wycieraczki z tyłu.
Wzorowo, jak to w autach z grupy VW. Duży plus za audio. Mam podstawową wersję radia z zwykłymi głośnikami a audio ma bardzo dobra jakość. Jestem zachwycony nim.
Pierwsze dwa biegi wentylatora są bardzo ciche. Klima jest efektywna. Gorzej jest z ogrzewaniem. Niestety auto nie ma ogrzewania elektrycznego a silnik jest eco i do tego z systemem start&stop. W trasie to nie przeszkadza ale podczas jeżdżenia po miście już tak. Przy każdych światłach silnik się wyłącza a to spowalnia nagrzewanie wnętrza. Czuć wtedy jak z wentylatorów leci zimne powietrze. W po przednim aucie (dieslu) miałem elektryczne dogrzewanie. Po minucie leciało już cieplutkie powietrze, chociaż silnik był jeszcze zimny.
Duuuuużo miejsca wszędzie. Przeszkadza mi jedynie wysoki próg załadunku. Poprzednio miałem płaską podłogę.
Jest na prawdę cicho. Jest co prawda głośniejszy niż wersja z silnikiem 1.0 ale do 140 jest cicho. Głośny robi się dopiero powyżej 160 km/h
Spalanie jest naprawdę niskie.
Samochody są zdecydowanie za drogie.
Dopiero 10 tys.
Dopiero 10 tys.