Ocena kierowcy - Skoda Octavia III Kombi

Łukasz Z, 7 lat temu
Silnik 1.6 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2016
Skoda Octavia III Kombi 1.6 TDI 110KM 81kW od 2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Pierwszy raz w automacie i już wiem że to cos pięknego :)) kiedyś byłem przeciwny ale teraz...
Inne : brak
Pomimo wersji STYLE jednak w stosunku do II Active jest kilka okrojeń - Audio Jakoś gorzej gra, Brak schowków pod siedzeniami itp. Radio Amundsen z nawigacją - brak CD - kto by pomyślał ! Brak listew ochronnych na drzwiach itp.
Trochę słaby jak się przesiadłem z mocniejszego Ale optymalnie dobrany i DSG7 kompensuje mniejszy moment obrotowy
Doskonała sprawa w połączeniu z możliwością zmiany manualnej na kierownicy tzw skrzydełka
Spoko dobrze i pewnie sie prowadzi, testowałem Mondeo, Kia itp jednak moje zaufanie wzbudziła Octavia III
Spoko
Dobrze podobierane przyciski i nie ma zbędnych świecidełek
Zdecydowałem się na niezależny układ ogrzewania i wentylacji potocznie WEBASTO - jestem zadowolony- w zimie ogrzewa wnętrze szyby i obieg chodzenia silnika - lżejszy rozruch i ochrona silnika na dużych mrozach :))
To w stosunku do II jest więcej miejsca szczególnie z tyłu :))
Trochę ciszej jak w II lepsze uszczelki w drzwiach no i silnik 1.6 TDI znacznie cichszy jak 2.0 TDI
Auto na dotarciu z DSG7, pomalutku zaczyna palić coraz mniej ale podobno tak do 5tyś km powinno spadać. Ogólnie spodziewałem się mniejszego spalania. Raczej katalogowych nie osiągnę. kiedyś zrobiłem zielony listek na 98 % po trasie delikatnie i na dystansie ok 100 km ze start/stopem 4,4 - (katalogowo ok 3,3 l !. ) Ogólnie jazda miasto, Autostrada, krajowe, Poważniejszy problem jest z pojemnością baku, piszą zę 55L a wchodzi u mnie max 45-46 L :(( Wcześniej miałem octavie II z 2012 roku i wchodziło spokojnie ponad 50 L.
Zobaczymy moim zdaniem trochę szaleją z cenami -
Narazie brak - no możne poza źle ustawionymi spryskiwaczami na szybę
Narazie brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI 110KM 81kW [l/100km]