Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

Silnik 1.6 MPI 102KM 75kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Octavia I Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW 1998-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Bagażnik - ma większe możliwości niż przypuszczałem. Spalanie - myślałem że więcej wypije. Komfort - po wymianie foteli na skórzane z wersji Laurin & Klement wygodniejsza od Mercedesa Klasy E W211. Majsterkowanie - w środku można dużo rozebrać i zrobić coś po swojemu.
Inne : Nagrzewnica
Inne : Sonda lambda
Inne : Wycieki płynu chłodzącego
Proste auto z wystarczającą mocą i stosunkowo niezłym spalaniem. Idealny na średnie trasy a za sprawą benzyniaka krótkie miejskie trasy nie robią problemu.
1,6 102 konie - wystarcza jak dla mnie. Silnik przy wyższych obrotach jest głośny (powinno być lepsze wyciszenie).
Od nowości jedynka bardzo ciężko "wchodziła". To samo z wstecznym. Teraz już z tym nie ma problemu ale gałka zmiany biegów (a w zasadzie coś pod nią) skrzypi przy wrzucaniu jedynki i dwójki.
Auto przechyla się na zakrętach. Hamulce bardzo przeciętne.
Może kwestia przyzwyczajenia ale tu jest idealnie!
Wszystko na swoim miejscu.
Miałem awarię nagrzewnicy. Wymiana jej to demontaż całej konsoli. To chyba najsłabszy punkt Skody. Problemy z uciekającym płynem chłodzącym. Mimo że auto jest już długo na rynku w dużej ilości, nie każdy mechanik umie sobie z tym poradzić.
Z przodu ok. Z tyłu bywa zbyt ciasno kosztem wielkiego bagażnika. Dla mnie osobiście bardziej potrzebny jest bagażnik więc problemu nie ma.
Głośny silnik powinien być lepiej wyciszony. Znam jednak gorzej wyciszone auta.
Ok, dopóki nic się nie zepsuje.
Myślę że to auto za dobre pieniądze biorąc pod uwagę wyposażenie i awaryjność.
Łamiące się plastiki, kratki od wentylacji, psujący się materiał pasów bezpieczeństwa, bardzo delikatna szyba przednia, skrzypienie wypracowanych plastików.
Sonda lambda - na szczęście dla mnie da się jechać jednak check engine urody nie dodaje. Nagrzewnica - wymiana jej to demontaż całej deski rozdzielczej. Problemy z płynem chłodzącym. Dziura w skraplaczu (ucieka czynnik chłodzący w klimatyzacji)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 102KM 75kW [l/100km]

6,8