Lista ocen Skoda Rapid II Liftback Facelifting (18) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~WrednyWWA
Liftback Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
DSG w połączeniu z tym silnikiem to dobry wybór. Samochód nie jest zamulony, bardzo chętnie zbiera się kiedy damy znać pedałem gazu, że ma być szybciej. Jedynie zbyt szybkie przełączanie na dwójkę wymaga przyzwyczajenia - na początku, po przesiadce ze zwykłego automatu w korkach kilka razy szarpnąłem.
~paweldante
Liftback Facelifting 1.4 TDI CR 90KM 66kW
Skrzynia biegów jest bardzo dobrze zestrojona z tym silnikiem.Nie ma problemu aby na trasie przy prędkościach autostradowych rzędu 140km/h uzyskać spalanie na poziomie 4.2 l. W trybie miejskim również bardzo dobrze sprawuje się skrzynia, nie trzeba co chwilę redukować bądź wrzucać wyższe biegi.
~Arkadiusz Koba
Liftback Facelifting 1.0 TSI 95KM 70kW
Przy zmianie biegów z 1 na 2 coś klika i delikatnie szarpie. Nie da się tym autem dynamicznie ruszać ze względu na źle dopracowany układ przeniesienia napędu. Przez to radość z jazdy nowym autem, niestety, ale znika.
~Colib
Liftback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Tutaj niemam żadnych zastrzeżeń. Biegi wchodzą leciutko, miękko jedynie do 6 biegu trzeba się przyzwyczaić bo na początku trafiałem w 4 no i potrafi haczyć. Nie jest idealnie ale ocena ogólna pozytywna.
~reting
Liftback Facelifting 1.0 TSI 95KM 70kW
Skrzynia niby precyzyjna ale bieg pierwszy jak i trzeci wchodzą z wyraźnie większym oporem. Dobrze ze stopniowana, bez problemu można podróżować 140 km/h autostradą bez krzyku i uczucia katowania silnika.
~Radek
Liftback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Krótki skok lewarka, biegi dobrze zestopniowane, ale mój egzemplarz z jakiegoś powodu lubi przyhaczyć przy wrzucaniu 6. biegu.
~Bartek
Liftback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Świetnie zestopniowana. Przy 152 km/h na tempomacie 3000 obrotów na minutę. Biegi wchodzą dobrze bez oporu.
~Skodziarz
Liftback Facelifting 1.0 TSI 95KM 70kW
Nie zawsze reagowała na zmiany na początku od zakupu. Potem było ok.
~Norbert
DSG szybkie, jak chcemy to wlaczymy tryb Sport aby utrzymywac obroty powyżej 2k
~Konrad
Liftback Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Niezbyt przyjemnie rusza ale jazda automatem to przyjemność
Skoda Rapid II Liftback Facelifting