Ocena kierowcy - Skoda Rapid II Liftback Facelifting

Arkadiusz Koba, 5 lat temu
Silnik 1.0 TSI 95KM 70kW
Rok produkcji 2017
Skoda Rapid II Liftback Facelifting 1.0 TSI 95KM 70kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń dla kierowcy, pasażerów i w bagażniku przede wszystkim.
Przeniesienie napędu : Niedopracowane. Niestety. Brak przyjemności z jazdy w mieście, a właściwie męka.
Układ hamulcowy : Moim zdaniem trochę za słaby na tak duże gabaryty auta.
Samochód ładny, przestronny i pakowny, ale układ przeniesienia napędu niskiej jakości... Stawiam tezę, że Skoda leci w kulki z klientami. Zgłaszałem problem z układem przeniesienia napędu w serwisie i dla próby jeździłem samochodem o identycznych parametrach, którego używa służbowo pracownik salonu. Zupełnie inna jazda. Skrzynia biegów, sprzęgło itp. wszystko lepszej jakości. Tak samo było na jeździe próbnej, dlatego zdecydowałem się na zakup. Zakupiłem wersję podstawową, ale nikt nie uprzedził mnie, że dostanę w związku z tym gorsze podzespoły! Gdzieś Skoda musi zarobić, ale skoda, tj. szkoda, że w taki nieetyczny sposób.
silnik elastyczny, żwawy. Bardzo przyjemna jazda w trasie. Pełny załadunek nie wpływa na komfort jazdy.
Przy zmianie biegów z 1 na 2 coś klika i delikatnie szarpie. Nie da się tym autem dynamicznie ruszać ze względu na źle dopracowany układ przeniesienia napędu. Przez to radość z jazdy nowym autem, niestety, ale znika.
Auto prowadzi się dobrze, ale... Czuć pracę silnika na kierownicy (czuć takie mrowienie na rękach) przy jeździe po mieście, gdzie często jeździ się na wyższych obrotach (np. przy ruszaniu, rozpędzaniu auta).
nie mam złych doświadczeń jak dotąd. Zobaczymy jak dalej będzie.
Jeździ się bardzo pewnie. Nie miałem dotąd sytuacji żeby np. któryś ze słupków przesłonił mi jakąś przeszkodę, inny pojazd lub pieszego.
Wyciśnięto z auta maximum miejsca, dlatego drążek zmiany biegów trochę za daleko jest usytuowany (ale to już takie czepialstwo z mojej strony wynikające z korzystania z samochodów innych marek). Mogłoby być lepiej po prostu. Ogólnie schowków sporo. Umiejscowione z głową. Dla mnie czwórka z plusem.
Ocena pozytywna. Wszystko działa jak należy.
Mam 176 cm wzrostu i naprawdę miejsca jest dużo, zarówno z przodu jak i z tyłu. Trzeba wsiąść żeby się przekonać. Jest bardzo duża różnica w porównaniu choćby z niewiele tańszą Fabią.
Jak na samochód tej klasy i cenę jest bardzo dobrze. Nie mam zastrzeżeń.
Jak na razie auto jest nowe, więc ocena neutralna.
Uważam, że Skoda jest bliska sukcesu w tym aspekcie. Niestety ten układ przeniesienia napędu wszystko psuje.
Auto nadal nowe - usterek drobnych brak.
Układ przeniesienia napędu... może nie jest to usterka, bo auto jeździ, ale jazda po mieście w związku z tym do przyjemnych nie należy...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 95KM 70kW [l/100km]

5,6