Lista ocen Skoda Rapid II Liftback (41) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcej_Rapid
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Rewelacja, jak już wcześniej wspomniałem lepiej niż w Octavi 1.9TDI. Mija się z celem kupowanie diesla, nawet przy dużych przebiegach rocznych. Aktualnie róznica w cenie pomiędzy 1.2TSI 85KM a 1.6TDI 90KM to ok 13000zł!!!!! Różnica w spalaniu (przy moim stylu jazdy: w mieście spokojnie, w trasie nie więcej niż 10-20km/h powyżej dopuszczalnej) nie cały litr paliwa nie zwróciłby mi się do końca mojej eksploatacji pojazdu. Średnia spalania...
~Robert
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Rewelacja. Po raz pierwszy widzę i nie wierzę, że silnik benzynowy spala mniej od diesla. Przy spokojnej jeździe poza miastem do 120 km/h udało mi się zejść do 5,3 l/100km. Jest jeszcze na dotarciu , bo przebieg poniżej 2000 km. Dopiero później zacznie mnie palić. W mieście wyszło 7,2l/100km. Średnio 5,7l. Silnik jest bardzo dynamiczny. Ceny przeglądów jak pytałem to koszt około 300 zł brutto jeśli przywiezie się swój olej i filtr. Wymiany co...
~Ebit
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Przepisowa jazda drogami powiatowymi/wojewódzkimi - ponizej 5,0 do zrobienia nawet z klimą. Długa trasa zapakowanym samochodem (3 os+pełny bagaqżnik), średnia predkość 70km/h z komputera - ok 5,5l/100, maksymalne spalanie po mieście od tankowania do tankowania - latem z klimą lub zimą przy duzych mrozach - nie przekroczyło 8,0, bez ekstremalnych warunków i korków - da się zmieścić w 7miu. Bardzo oszczędny jak na osiągi i pojemność wnętrza
~wujek-samo-złooo
Liftback 1.2 TSI 90KM 66kW
Straszyli, że 1.2 TSI w gazie to poraszka. Ja powiem, że komentarze tych ludzi są poraszką. Auto jest bardzo oszczędne. Fakt fali równolegle BP, ale jest to minimalne spalanie. Zbiornik BP wystarcza na około 3 tyś km, a na pełnym zbiorniku LPG robię jakieś 650km. Przesiadłem się z 2-wu litrowej cytryny i powiem, że nie żałuję. Śmiało można wchodzić w ten silnik z opcją LPG, którą założono w salonie. Ja polecam.
~Krzysiek
Liftback 1.4 TDI 90KM 66kW
Spalanie jest na poziomie zadowalającym. Jadąc trasą 80-90 nie zwalniając ale nie gwałtownie nie przyspieszając. Przejechałem ok 150km i średnie spalanie zeszło do 3.0. Szkoda że na codzień tak nie jeżdżę... Spalanie w cyklu mieszanym to ok 5l/100 więc zadowalająco. Jak się skodę przyciśnie to spalanie rośnie do ok 9-11 w cyklu mieszanym i bardzo dynamicznej jeździe. Diesel tego nie lubi.
~aerofan
Liftback 1.4 TSI 122KM 90kW
Nie spodziewam się większych wydatków przy tym autku, spalanie na razie bajka. Na trasie poza autostradą spala na razie 6.5 litra, ale nie jeżdżę emerycko, więc sądzę, że przy spokojniejszej jeździe zejdzie z powodzeniem poniżej 6 litrów. W mieście najwyższe średnie spalanie jakie odnotowałem to 8,5 litra. Autostradowo na razie tylko krótkie odcinki, ale przy 140kmh pali średnio ok. 8 litrów.
~kulawy
Liftback 1.2 TSI 110KM 81kW
Przebieg 2241 km, po 4 tankowaniach spalanie 5,61 i spada, styl jazdy raczej normalny, z tym że po odpaleniu samochodu w danym dniu pokonuję zwykle około 70 km - 50/50 - miasto/trasa (z 2-5 przystankami, czasem długimi np: 3-6 godz., czasem krótkimi np: 20-60 min). Odcinki 3-5 km i krótsze bardzo rzadko, spalanie wynosi wtedy 7-9 literków/setkę.
~Tomek
Liftback 1.2 MPI 75KM 55kW
Długi dystans spokojna jazda do 100km/h spalanie realne z tankowania lpg 6.66l, jazda po mieście ze światłami ok 7.1-7.3l, dynamiczna jazda lub jazda autostradą ok 120-140km/h ok 7.8l. Dodatkowo trzeba doliczyć spalanie benzyny na rozruch i przekraczanie 4000obr wychodzi ok 0,3-0,75l 95ki.
~kajko
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Koszt ubezpieczenia OC z racji małej pojemności świetny ekojazada to żywioł tego auta i daje całkiem sporo frajdy bo rozpędza trzeba się dynamicznie a później utrzymywać stałą prędkość i jedziemy oszczędnie jak hybrydą. LPG też można założyć ale w zasadzie po co?
~wolo
Liftback 1.2 TSI 110KM 81kW
spalanie 6.3l z 17tys km. z czego polowa po A, S i innych w miare szybkich drogach - auto uzywane na terenie gornego slaska. min co sie da wycisnac to ok 4.9l, szybko po autostradzie to ok 7.5l. miasto ok 7l. przeglad co 25tys km.
Skoda Rapid II Liftback