Lista ocen Skoda Rapid II Liftback (51) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Liftback 1.6 TDI 115KM 85kW
Porażka. Precyzja działania skrzyni biegów przypomina mi poziom golfa z 1980 roku 1.5 D. Haczy pierwszy bieg. Dodatkowo irytujące jest to przy start stopie, kiedy pierwszy stoję na światłach i nie mogę czekać (z uwagi na złudną oszczędność) z wbitym biegiem na sprzęgle. Do tego są problemy z wbiciem wstecznego.
~Marcin
Liftback 1.2 TSI 110KM 81kW
W moim egzemplarzu nie da się prawidłowo wyregulować skrzyni, żeby wszystkie biegi dobrze wchodziły. Od początku 5 kleszczyła, jak serwis wyregulował to jest problem z wrzucaniem wstecznego. Jak poprawili wsteczny to 5 kleszczy i tak w kółko.
~rs1983
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Niestety mam porownanie jak wyglada to w innych markach i tutaj to nie zachwyca, stojach na skrzyzowniu jedynka potrafi nie wskoczyc. Do zalet mozna zaliczyc to ze biegi sa krotkie i nie "katuja" silnika, co zrozumiale przy tak niskiej mocy.
~Adam
Liftback 1.2 TSI 110KM 81kW
6 biegowa przekładnia, 1 bieg nieco za krótki ale nie przeszkadza mi to przy moim umiarkowanym stylu jazdy. Biegi wchodzą płynnie i mają dobre przełożenia. Skrzynią jestem naprawdę miło zaskoczony, 6 bieg na trasie to klucz do ekonomii.
~wolo
Liftback 1.2 TSI 110KM 81kW
Jestem zaskoczony bo w skodach akurat to działało dobrze. 5 biegowa w fabii była ok. 6 biegów w rapidzie to chyba jakaś pomylka- computer podpowiada wrzucenie 6 biegu przy ...60km/h. problem z wrzucaniem wstecznego biegu. przekładka biegów - głośno pracuje.
~PJ40
Liftback 1.2 MPI 75KM 55kW
Ideał i perfekcja. Na autostradzie piaty bieg daje nam jazdę pomiędzy 100 i 140 w optymalnym zakresie obrotów 3000 - 4000. Jak dotąd raz miałem problem ze 'znalezieniem' piątki, ale to chyba bardziej zmęczenie niż niedoskonałość skrzyni.
~Ebit
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
precyzyjna, troche za długa jedynka - tocząc się przez uliczki z programi zwalniajacymi wypadałoby wrzucić jedynkę, bo z dwójki wyraźnie się ksztusi po przejeździe po progu; lub jak kto woli skakać przez progi z większą prędkością
~kajko
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
W 6 biegowej skrzyni jedynka służy do ruszania i szybko należy wrzucić 2 bieg ale jeśli auto nie jest mocno obciążone to spokojnie można z 2 ruszać a przełączanie biegów jest precyzyjne z fajnym kliknięciem
~Raf
Liftback 1.6 TDI 90KM 66kW
Przeciętna jak w VAG, kiepskie przełączenie z luzu na wsteczny - zgrzyt (z innego biegu bez problemu). Gdyby miała 6 bieg to byłby to samochód bezkonkurencyjny kosztowo.
~Raf
Liftback 1.6 TDI 90KM 66kW