Lista ocen Skoda Rapid II Liftback (50) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Żabka
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Auto jest przyjemnie wyciszone. Ładny dźwięk silnika dochodzący do wnętrza kabiny w postaci niskotonowych pomruków jest przyjemny dla ucha i niemęczący. Sytuacja zmienia się diametralnie po przekroczeniu 140 km/h. Natychmiast w samochodzie robi się bardzo głośno, a dźwięki są irytujące - kakofonia opon, opływającego wiatru i wyjącego silnika. W Fabii tego nie ma. Tyle tylko, że w naszym kraju nie ma się gdzie rozpędzać to takich prędkości...
~aerofan
Liftback 1.4 TSI 122KM 90kW
WYciszenie oceniam dobrze. do 140 kmh jest powiedziałbym komfortowo, 160-180 jest przeciętnie, ale nie drażniąco (szum powietrza). Powyżej - to nie jest auto do jazdy z większymi prędkościami :) Przy wysokich obrotach silnika jest hałas, ale tylko wyprzedzanie, bo na trasie jak wrzuci skrzynia 7 bieg to nie wchodzi powyżej 3000 obrotów i jest naprawdę cicho.
~andreas07041987
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Z wyciszenia jestem mniej zadowolony, Bo spodziewałem się trochę lepszego wyciszenia. W lagunie Miałem lepsze powiem szczerze. Można szybko sprawdzic wyciszenie samochodu ustawiając głośno muzykę i wyjśc z samochodu. Odrazu zauwazymy że nie dali wystarczająco mat wyciszających. Ale da się przezyc ...
~Marcej_Rapid
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Do 100km/h jest super, silnik dopiero na wysokich obrotach daje o sobie znać. Jednak ok powyżej 100km/h samochód przypomina nam, że jest niskobudżetowym produktem Skody (czy też Seata jak kto woli). Dłuższa jazda z prędkością 140km/h zniechęca do podróżowania :(
~sayo83
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Pasażerowie zaskoczeni, że auto może tak cicho chodzić. Jedyny minus to gumki łączników stabilizatora, które z tego co czytałem to potrafią w nowych skrzypieć przy minusowych temperaturach - ja wymieniłem i jest ok
~wolo
Liftback 1.2 TSI 110KM 81kW
W porównaniu do fabii I octavii - rzeczywiście jest tak jak mówią w salonie - dokładnie pomiedzy fabią a Octavia. do 100 km jest ok, problem sie robi od 130-140. jednak jest o niebo lepiej jak w 3 generacji fabii.
~PJ40
Liftback 1.2 MPI 75KM 55kW
Nowy więc i cichy. Na autostradzie ani silnika ani zawieszenia (nawet przy stacjach, parkingach, bramkach itp.). Jedyne co słychać to opony, ale da się swobodnie rozmawiać do 140. Więcej nie jeżdżę, więc nie wiem.
~Robert
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Moim zdaniem jest ciszej niż w dieslu. Miałem kiedyś Roomstera, ale Rapid przy nim to ostoja ciszy. Słuchać tylko szum opon. Można spokojnie słuchać muzyki i nie musi być ona głośna. Jazda nie męczy i sprawia przyjemność.
~Ebit
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Zastrzeżenia mam tylko do głosnej pracy zawieszenia. Silnik nie wkręcany powyzej 3,5 obrotów jest nieuciazliwy, w trasie do 120km/h na równej drodze - cisza. Powyżej szumy są juz wyraźnie słyszalne
Dziennik kosztów dla Skoda Rapid II Liftback
6,3
~Robert
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Wyciszenia silnika brak. Przy przyspieszaniu donośnie go słychać, na postoju cicho jak makiem zasiał. Można się ratować podgłaszając radio tylko głośniki tragedia! Zawieszenie pracuje cicho.
Skoda Rapid II Liftback