Ocena kierowcy - Skoda Roomster Mikrovan

Michał, 13 lat temu
Silnik 1.4 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 2008
Skoda Roomster Mikrovan 1.4 16V 85KM 63kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Można mówić, że jest brzydki, bo ładny nie jest. Ale przestronnością w środku (+bagażnik), przy takich wymiarach zewnętrznych bije na głowę innych.
To zwykły samochód. Z jednej strony przestronny, pakowny, idealny dla rodziny 2+1 lub 2. Z tym silnikiem bardzo przeciętny, choć nie jest zawaligroga. Mam fabryczny gaz więc też przyjazny dla kieszeni. Nic nie psuje się. Z drugiej strony BARDZO GŁOŚNY!! Jakość użytych materiałów pozostawia wiele do życzenia (twadre ja stal, sam plastik), ich spasowanie jest dobre. Ale ich jakość i zapewne poczynione oszczędności w wygłuszeniu robi swoje. Samochód może lepiej by się sprzedawał gdyby nie materiały i HAŁAS. Dodam, że w firmie mam taki 1.9 diesel - tam już głowę urywa.
silnik nie jest zbyt mocny, elastyczność mizerna,
biegi pięknie wchodzą, czasem kłopot z wstecznym
twardo, trzęsie, ale trzyma się drogi super, gorzej w koleinach ze wzg. na różny rozstaw kół na osiach (tył jest szerszy)
do tyłu ekstra, obojętnie czy na lusterkach czy przy odwróconej głowie, przód gorzej, nie widać wysokich świateł
wszystko pod ręką
klima ok, w zimie trzeba trochę poczekać ale jest wydajne ogrzewanie
z przodu wystarczająco, z tyłu bajka!
TU JEST GWÓŹDŹ DO TRUMNY!!! Samochód praktycznie nie pozwala na rozmowę powyżej 100 km/h, odnoszę to do poprzednich samochodów, którymi jeździłem. Jazda autostradowa, dalsze jazdy np. Kraków-Legnica-Międzyzdroje na wakacje to KATORGA!!! Miałem okazję jechać ostatnio nowym VW Polo z tym samym silnikiem - po prostu ręce opadają, w VW nie słychać nic.
benzyna 7-8 l/100, gaz +1-1,5 l/100
Jeszcze raz - jeśli materiały będą lepsze i hałas zniknie będzie dobrze. A tak uważam, że SKODA powinna się cieszyć z oceny \"przeciętnie\".
żadnych specjalnych uwag
żadnych specjalnych uwag