Ocena kierowcy - Skoda Superb I

Rok produkcji 2004
Skoda Superb I 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Świetnie wykończona niemiecka limuzyna za rozsądne pieniądze, stosunek jakości do ceny nie jestem w stanie porównać z inna marka.
W sumie nie ma na co narzekać, kiedy jest potrzeba przy wyprzedzaniu zawsze mozna liczyć na te 131 koni, o kulturze pracy 1,9 TDI sie nie dyskutuje albo ktoś lubi ten klekot albo nie :)
Nawet przy jeździe autostradą z prędkością 170 km/h nie odczuwamy braku 6 biegu, a w mieście też wszystkie przełożenia pasują do trybu jazdy.
Pomimo że to ten sam system co w Pasacie , wydaje mi sie ze jakoś lepiej współpracuje z większa o 300 kg masą. Auto prowadzi sie bardzo dobrze , nie trzeba sie obawiać ostrych zakrętów przy dużych prędkościach , oczywiście wszystko z umiarem i rozsądkiem.
Duży i długi samochód ,ale pomimo tego nie ma większych problemów z widocznością oczywiście przy odpowiednim ustawieniu foteli i lusterek.
Nie ma sie co tu rozpisywać po prostu wszystko dosonale.
Przy dużych mrozach tj -30 stopni w kabinie ciepło po około 5km jazdy czyli chyba dobrze, klima jak wyczyszczona i nabita też całkiem nieźle sie sprawuje.
Samochód używany przez BOR-owców polityków i inne szych tak wiec miejsca i komfortu dla kierowcy i pasażerów napewno nie brakuje.
Nie najlpeszej jakości ale przy odpowiednich ( nie najtańszych oponach )jest do zniesienia
Przy tej masie samochodu nie można liczyć na niskie spalanie paliwa w mieście ,ale na trasie to już inna bajka przy pełnym załadunku tj. 4 osoby i bagaże ok 6,5 l / 100km
Świetnie wykończona niemiecka limuzyna za rozsądne pieniądze, po przejechaniu 80 000 km nie miałem żadnych poważnych ani drobnych awarii

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

6,3