Lista ocen Skoda Superb II Kombi (50) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mirek
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
No tutaj zawsze może być lepiej. Na razie średnia 8,7/100km. W mieście w korkach spokojnie spali 11 litrów a w trasie przy spokojnej jeździe około 7. Biorąc pod uwagę masę auta i jego osiągi to spalanie jest w porządku. W Passacie miałem bak 62 litry i trochę mnie rozczarowało że tutaj jest tylko 60, liczyłem na więcej w okolicach 70 litrów, przez co zasięg jest około 600 kilometrów tylko, może na dłuższej trasie 700. Podsumowując: jak na...
~pawel1419
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
ASO jest bardzo drogie, części zamienne czy to mechaniczne czy zwykłe wyposażenie jest bardzo drogie. Przykład - oryginalne dywaniki materiałowe to koszt około 350 zł. Wymiana rozrządu u Warszawskiego mechanika ponad 2 tys. Do kosztów podróży oprócz paliwa trzeba doliczyć ogromne ilości pobierania i spalania oleju, tj około 1 litr na 1000 km. Prawie jak dwusuw, jedziesz na stacje paliw i od razu dolewasz oleju. Bardzo uciążliwe i denerwujące....
~Cezary
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Przesiadłem się z Astry z LPG, gdzie paliwo kosztowało grosze, teraz widzę jak tanie w eksploatacji to było auto. TSI pali całkiem sporo. W mieście wychodzi mi średnio 12l/100km. Na trasie da się zejść do 8l/100km przy niezbyt dynamicznej jeździe. Jak się cisnie gaz do dechy, na trasie wychodzi 10-11 l/100km. Serwis kosztuje, ale do przełknięcia (ale w porównaniu do Astry, kosztuje więcej). Dostępność części dobra, choć ostatnio miałem...
~Artur
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Posiadam Superba od Lutego zeszłego roku. Zrobiłem ponad 30 tys kilometrów. Najmniejsze średnie spalanie uzyskuje podczas jazdy z prędkością 90 - 100 km/h. Na trasie Wrocław - Ustka udało mi się uzyskać średnie spalanie na poziomie 4.2l/100km. Opony Dunlop SP Sport Blueresponse o niskich oporach toczenia miały na to wpływ. O dziwo całkiem fajne spalanie wychodziło także w okolicach Soliny. 4.2 na dystansach 40 - 80 km.
~Tomek_BB
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Duże spalanie, które i tak spadło po przeprogramowaniu. W miejskich korkach pali około 12 litrów na setkę. Na autostradzie przy prędkościach rzędu 170-180km/h przekracza 8 litrów. Nawet podczas wolnej jazdy podmiejskiej ciężko zejść poniżej 6 litrów na setkę. Passat B6 z manualem palił w mieście około 3-4 litry mniej, na trasie różnica spadała do 1-1,5 litra.
~Arturo_25
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
W ruchu miejskim, mimo że nie oszczędzam silnika nigdy nie przekracza 9 litrów. Ceny przeglądów oraz dostępność zamienników z grupy samochodów VW czyni te kombi naprawdę optymalnym pod względem kosztów. Jednym słowem dla każdego coś miłego. Serwisujesz w ASO - płacisz sporo ale taniej niż w VW lub masz swój warsztat i korzystając z zamienników oszczędzasz jeszcze bardziej :)
~Michał
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Ogólne koszty eksploatacji są niewysokie. Na razie olej i filtry. Mnóstwo zamienników wysokiej jakości (filtry, elementy zawieszenia, układ hamulcowy itd.) Nie ma żadnego problemu z dostępnością. Spalanie w trasie minimum 7, w praktyce jakieś 9 przy ostrzejszej jeździe. Autostrada 160 km/h to jakieś 12/100. W mieście w korkach 12-13/100.
~Łukasz Baścik
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Przy tej wielkości samochodu którego masa wynosi o ile dobrze pamiętam 1580 kg apetyt na paliwo jest znikomy. Pamiętajmy że mamy pod nogą 170 KM. W cyklu mieszanym samochód spala poniżej 7 litrów, wiadomo na trasię może spalić 5,5 a w mieście 8-9l. zależy od kierowcy. Osobiście trzymam się tej 7, a i zasady eco drivingu są mi znane.
~Tomek_BB
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Jak na dwulitrowego diesla zbyt wysokie. Prawdopodobnie wskutek zastosowanej skrzyni DSG która podnosi spalanie o około 1-1,5l. Szczególnie czuć to w mieście, na krótkich trasach , przy nierozgrzanym oleju w skrzyni. Wtedy auto potrafi spalić i 12 litrów na 100km.
~Igor Michalik
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Spalanie dramatycznie niskie. Kiedyś w zimową zawieruchę, jadąc z Poznania do Gdańska w śłimaczym tempie, komputer na całej trasie pokazał 3,9l. Często na trasie zpalanie spada poniżej 5 litrów. (Oczywiście przy bardzo spokojnej jezdzie). Nigdy nie przekroczyłem 7l/100km w obu autach
Skoda Superb II Kombi