Lista ocen Skoda Superb II Kombi (32) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Igor Michalik
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
W Superbie którym przejechałem 180 tyś km. nigdy nic się nie popsuło.. dosłownie.. NIC. W przypadku Superba z silnikiem 2; 140KM po 20 tyś. km zerwał się pasek klinowy. (Naprawione na gwarancji). Przy 110 tyś. km auto zaczęło czasami przerywać.. wymieniono (o ile dobrze pamiętam) czujnik położenia wału korbowego.. Niby się poprawiło.. ale wyskakiwał nadal Checkengine.. zatem wymieniono zawór EGR. Teraz jest ok. Oprócz tego, coś zaczęło...
~Cezary
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Auto nie jest bezawaryjne z racji historii (jestem 3-cim właścicielem, auto było stuknięte z przodu), po zakupie musiałem wyłożyć ok 6k na przegląd, wymiany i naprawy, żeby mieć pewność, że można autem pojeździć. Ostatnio zepsuła się pompa paliwowa + zawór z pompą, trzeba było wymieniać całą pompę (1k pln), bo nie mogłem znaleźć dobrego zamiennika ani wkładu, i zawór w całości (kolejne kilka stówek).
~bartol_kbk
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Spalanie oleju przy tak małym przebiegu jest niedopuszczalne. Skrzynie też powinna zdecydowanie dłużej wytrzymać. Obie naprawy drogie jeśli nie chcemy ich przeprowadzić u Pana Heńka w garażu (mimo że nie były wykonywane w serwisie, bo ceny serwisowe to już mega przegięcie ;-) )
~Mirek
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Tym bardziej żadnych. Choć dwa razy rano zaświeciła mi się czerwona kontrolka płynu chłodzącego. Z uwagi na mróz przyczyn upatrywałem w kłopotach z czujnikiem, ale sprawdziłem stan płynu i spotkała mnie niemiła niespodzianka. Uzupełniłem i będę obserwował uważnie stan.
~ruphyo
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Odpukać - na razie bez problemu, ale to przecież dopiero 2000 km. Sprawdzałem poziom oleju, bo straszą, że te silniki piją go na równi z paliwem. ;) Jak na razie poziom maksymalny.
~Automaniak
Kombi 3.6 FSI 4x4 260KM 191kW
Skrzynia padła przy 100 tysiącach. Podobno te skrzynie tak mają jedne wytrzymaja 200 jedne 60,ale koszt naprawy nie wysoki raptem 2,5k
~Flo86
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Słyszałem, że Diesle 2.0 miały problemy ale to przed 2007 rokiem. Zobaczymy co i jak będzie się działo w SUPERBie oby jak najmniej i najtaniej!
~Qba30
Kombi 1.8 TSI 152KM 112kW
Samochód nigdy mnie nie zawiódł ale zużycie oleju i kopcenie z rury wydechowej jak włączy się turbo dobrze nie wróży
~Arturo_25
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Póki co wszystko działa ok. Oby tak dalej! Po zapoznaniu się z kilkoma testami długodystansowymi pozostaję spokojnym optymistą.
~Tomek_BB
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Na razie nic. Podejrzana jest jedynie skrzynia DSG, prawdopodobnie mocno zużyta jest już mechatronika.
Skoda Superb II Kombi