Lista ocen Skoda Superb II Kombi (44) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mirek
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Nowoczesna benzynka jaką jest 1.8 TSI jest bardzo cichutka. Nie próbowałem na razie przy jakiś większych prędkościach ale przy 160km/h jest jeszcze cicho. Opony Pirelli może mogłyby być cichsze ale nie jest źle. Zimowe Klebery to już niestety więcej decybeli. Duża różnica jest podczas jazdy w trybie "S". Żyłuje wtedy do wysokich obrotów co niestety ma przełożenie na wzrost hałasu w kabinie.
~Imroath
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Silnika nie słychać. Komfort podróźowania jest bardzo wysoki nie zależnie od prędkości.Przy 120km/h nie slychać szumu powietrza.Przy 150 km/h można spokojnie rozmawiać bez podnoszenia głosu. Przy 180 slychać wyraźnie szum powietrza ale mozna spokojnie uznać to za predkosc \'przelotowa\'. Raz jechałem 220(max) i szczerze mowiac nie ma wiekszej różnicy czy jedzie sie 180 czy 220
~pawel1419
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Wyciszenie wewnątrz jest raczej okej, wiadomo że to nie mercedes, a dużo wnoszą dobre opony i nawierzchnia. Przy szybszej jeździe automatycznie zgłaśnia się radio więc wszelkie hałasy redukują się - taka pomysłowość producenta. Najważniejsze jest to że nie trzeba do siebie krzyczeć jadąc powyżej 160 km/h i nie ma się wrażenia że auto zaraz się rozpadnie.
~Łukasz Baścik
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Z tym aspektem nie jest już tak różowo. Do kabiny pasażerskiej dochodzą dość głośne odgłosy naszego oszczędnego diesla, więc konstruktorzy mogli lepiej się postarać. Przy 3,5 - 4 tys. obr. z silnika dochodzi niepokojący odgłos ale co to jest nie wiem być może \"ten typ tak ma\" w końcu to nowy samochód więc chyba się nie rozpada.
~robert
Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
W wersji z jedną ośką jest ciszej, natomiast w wersji 4x4, trzeba wygłuszyć to i owo aby mieć ten sam efekt. Dodatkowo dobrze jest pooklejać filcem uchwyty do zapinania pasów i schowek na drobiazgi przy kierowcy, mało pracy a znika stukanie np. schowanych tam kluczyków od domu, czy ocieranie uchwytu o tunel
~SŁavko
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Na wolnych obrotach silnika wcale nie słychać, miałem problem z ruszaniem, gdyż nie byłem przyzwyczajony do tak cichego silnika. Nawet na wyższych obrotach w kabinie jest cicho i można swobodnie rozmawiać bez zbędnego podnoszenia głosu.
~Cezary
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Dobrze wyciszone auto. W prędkościach do 100-120 km/h da się rozmawiać bez krzyczenia, powyżej robi się głośno, ale głównie z powodu szumu powietrza (kombi mają relingi, które dodatkowo hałasują), ale też nie jest źle.
~Arturo_25
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Po uruchomieniu silnika tylko obrotomierz świadczy o działającym motorze. Potem, do 150 km/h słychać jedynie opory powietrza spowodowane w większości oporami lusterek zewnętrznych i relingami w wersji kombi.
~Automaniak
Kombi 3.6 FSI 4x4 260KM 191kW
To dlatego sprzedałem samochód. Cisza na postoju w korku, nic nie drży na autostardzie do 130km\h tez cicho ale powyżej juz robi sie szum powietrza.opon nie słychać.
Dziennik kosztów dla Skoda Superb II Kombi
6,2
10,2
~Michał
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Jest co najmniej dobrze, przy 120 km/h można spokojnie rozmawiać. Przy 160 trzeba juz lekko podnieść głos. Są na pewno cichsze auta, ale nie w tej klasie cenowej.
Skoda Superb II Kombi