Ocena kierowcy - Skoda Superb II Kombi

Artur, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2011
Skoda Superb II Kombi 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Bałem się skrzyni DSG. Teraz nie wyobrażam sobie auta bez niej.
Inne : lusterka. Rozkładają się na zewnątrz. Wyłamane blokady. Drogie przy wymianie.
Karoseria : Odpryski od kamieni na autostradzie. Plama po ptasim placku.
Brakuje mi jednak prześwitu. Świetny bagażnik, lecz klapa mogła by być bardziej pionowa (jak w passacie b5) Byłby bardziej ustawny.
Bez zarzutów.
Zakochałem się w DSG.
Dobrze jak na FWD.
Niska szyba przednia sprawia, że muszę się pochylać na skrzyżowaniach, żeby zobaczyć sygnalizatory. Słupek A często przysłania mi widoczność na zakrętach w lewo.
Brakuje webasto. Poza tym świetnie.
Jest głośniejsza niż myślałem.
Posiadam Superba od Lutego zeszłego roku. Zrobiłem ponad 30 tys kilometrów. Najmniejsze średnie spalanie uzyskuje podczas jazdy z prędkością 90 - 100 km/h. Na trasie Wrocław - Ustka udało mi się uzyskać średnie spalanie na poziomie 4.2l/100km. Opony Dunlop SP Sport Blueresponse o niskich oporach toczenia miały na to wpływ. O dziwo całkiem fajne spalanie wychodziło także w okolicach Soliny. 4.2 na dystansach 40 - 80 km.
Od początku mam problem ze składanymi lusterkami. Poprzedni właściciel wyłamał blokady. W serwisie powiedzieli, że sztuka kosztuje ponad 3 tys. Poza tym wszystko w porządku.
Przy zakupie wymieniłem tylko koło dwumasowe. Od tego czasu beż żadnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW [l/100km]

6,3