Lista ocen Skoda Superb II Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW 2008-2013 (23) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wur@ilot.edu.pl
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Automatyczna skrzynia biegów przy jeździe normalnej zachowuje się nieźle optymalizując zuzycie paliwa przy delikatnym operowaniu pedałem gazu. Przy jeździe sportowej biegi są wykręcane do maxa. Trochę razi opóźnienie startu po wdepnięciu gazu. Super działa ręczna zmiana biegów dźwigniami przy kierownicy. Szkoda, że listki nie obracają się z kierownicą przy małych wychyleniach do 40 st.
~BigPiotr
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Nie mam zastrzeżeń. Zestopniowana w zakresie prędkości tak jak w benzynie. Trójka 40, czwórka 60, piątka 80- 90, szóstka 120. Oczywiście idzie jeździć niżej, ale ja nie preferuję rżnięcia dwumasu na niskich obrotach.
~Aleks
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
porównując z drugim autem Tiguan 4x4 automat, ta skrzynia jest nieco bardziej zajmująca, ale o niebo lepsza - precyzja wybierania biegów, sprzęgło - niż w peugeocie lub Merc.190D
~Boratek
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Jedyne co powoduje u mnie niedosyt. Przy dynamicznym ruszaniu trzeba się naprzebierać ... Wyraźnie ciągnie dopiero od trójki. Dziś bez zastanowienia bym wziął DSG.
~Remek
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Skrzynia czasami się delikatnie przycina. Mam wrażenia dziwnej diury \"na dole\", czsami potrafi zgasnąc przy ruszaniu. W innych nowych dieslach tego problemu już nie ma.
~Zaxmi
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Jak to dsg z tej generacji. Nie jest to sportowy samochod żeby zmieniał biegi raz dwa ale z całego serca polecam.
~MirMac
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
DSG- no comments! Nie wiedziałem przed zakupem że wymiana oleju w skrzyni DGS jest co 60.000 km i kosztuje 1000 PLN :-(
~Bogdan
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Najlepsza skrzynia z którą jeździłem. Warto przejechać się na jeździe próbnej i porównać z innymi.
~Bombel
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Pancerna skrzynia DSG o ile jest odpowiednio użytkowana i serwisowans
Dziennik kosztów dla Skoda Superb II Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
6,1
~Bania
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Fantastyczna skrzynia DSG, naprawde warto doplacic przy zakupie.
Skoda Superb II Sedan