Lista ocen Skoda Superb III Kombi Facelifting (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~paulo sousa
Kombi Facelifting 2.0 TSI 280KM 206kW
Tutaj niższa ocena ze względu na złe fabryczne zestrojenie skrzyni. Do samego DSG nie mam zastrzeżeń, natomiast przy płynnej jeździe automat wbija 6 bieg przy 60km/h, 7 przy 70km/h, co powoduje, że obroty silnika oscylują w okolicach 1200 obr/min. Chcąc dynamiczniej przyspieszyć, skrzynia niechętnie zbija przełożenia w dół (trzeba wcisnąć gaz na conajmniej połowę głębokości), jak już załapie, to agresywnie zrzuca na 3 lub 2 bieg, co powoduje...
~JaPan
Kombi Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
DSG to moje rozczarowanie. W latach 2012/13 jeździłem Seatem z DSG i wówczas byłem tym zachwycony. Teraz nie wiem czy te automaty się popsuły czy moje oczekiwania wzrosły. Na biegach 1 i 2 szarpie. Do tego utrzymuje absurdalnie niskie obroty - już przy 50 km/h wrzuca 6, a przy 70 km/h to już 7. Większość wad mija w trybie sport.
~uzzytkownik
Kombi Facelifting 2.0 TSI 280KM 206kW
Spoko, że super szybko zmienia biegi, ale szkoda, że super wolno się decyduje to zrobić. Tryb sport poprawia poprawność doboru biegów, ale za to utrzymuje silnik non stop na podwyższonych obrotach. Łopatki są zupełnie bez sensu z takim opóźnieniem na ich reakcję. Ale to cecha wszystkich DSG, nie Superba.
~Leszek
Kombi Facelifting 2.0 TSI 280KM 206kW
Tu tragedia. Strasznie muli utrzymuje obroty ok. 1300 zmienia biegi przy 1800. Spod świateł to ruszysz jak wszyscy będą już 20 metrów z przodu. Nie miałem okazji takim pojeździć i gdybym miał nie kupiłbym tego auta. Najgorzej zestrojone dsg w historii.
~JaPan
Kombi Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
Typowy, współczesny DSG. W trybie „D” mocno stawia na ekologie i reaguje z opóźnienie. W trybie „S” działa szybko ale jako, że trzyma dość wysokie obroty to średnio nadaje się do ciągłej jazdy - nawet jeśli miałaby to być dynamiczna jazda.
~Kapelusz
Kombi Facelifting 2.0 TDI SCR 200KM 147kW
Silnik znakomity, skrzynia standard, jak przy DSG - lubi się zamyślić, pewnie analizuje - wrzucić trójkę, a może trójkę, no chyba, że trójka będzie lepsza... a ch... zaryzykuję i dam jednak trójkę.
~Dominik
Kombi Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
DSG dobiera biegi intuicyjnie i bez zbędnych opóźnień zapewniając odpowiednią dynamikę i ekonomię jazdy.
~siek
Kombi Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
Bardzo szybko zmienia biegi, ale w niektórych zakresach potrafi zaskoczyć ospałością.
~MARK
Kombi Facelifting 2.0 TDI 190KM 140kW
Czuje się 'pustkę ' przy zmianach biegów -krótką bo krótką ale zawsze.Ogólnie na rozgrzanym silniku -ok.
~Mietek45
Kombi Facelifting 2.0 TDI SCR 200KM 147kW
Eco teroryzm w tym aucie jest nie da się tym normalnie jeździć
Skoda Superb III Kombi Facelifting