Lista ocen Skoda Superb III Kombi (40) - Ergonomia

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~foreks
Kombi 2.0 TSI 280KM 206kW
To lubie w Skodzie, naprawde wszystko na miejscu. Jedno duze ALE: zmiana trybow jazdy to operacja polegajaca na oderwaniu wzroku od przedniej szyby i 2s szukaniu trybu, ktory lubi jeszcze kilka razy missnac sie i mamy 3s. W tym aucie roznica pomiedzy ECO na SPORT jest tak duza, ze w ciagu trasy 100km poza terenem zabudowanym trzeba z 5x zmieniac tryby, a szybko sie nie da, robi sie wrecz niebezpiecznie. Przed wyprzedzaniem musze poswiecic 3s...
~manfretka
Kombi 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Bardzo dobre jest sterowanie wentylacją przez przyciski. Ale już pogrupowanie niektórych funkcji jest mniej logiczne. Podgrzewanie lusterek na drzwiach, a szyby tylnej na konsoli. Sterowanie tempomatem w dźwigni kierunkowskazów. Centralny zamek na konsoli, zamiast na drzwiach. "Simply clever" skrobaczka nie ma gumy, wody z lusterka nie zbierze. Oparcia foteli są koszmarnie niewygodne: podparcie lędźwi jest nie na wysokości lędźwi a gdzieś w...
~Dariusz
Kombi 2.0 TSI 280KM 206kW
Jeżdżę przede wszystkim na długich trasach. Siedzenia mają regulację w każdym wymiarze co pozwala dopasować pozycję za kierownicą optymalnie dla każdego kierowcy. Dodatkowym atutem jest masażer wbudowany w siedzenie. Dodatkowym atutem są podgrzewane siedzenia oraz kierownica. Duży wyświetlacz zapewnia łatwy dostęp do wszystkich funkcji auta
~Mike
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
W porównaniu z innymi samochodami naprawdę dobra. Nie ma syndromu "tabletyzacji" i przerzucania np. sterowania klimatyzacją do ekranów. Odrobinę wkurza tempomat niedostępny na kierownicy lecz w dziwnej dźwigni pod nią - można się jednak do tego przyzwyczaić. Jak to w autach VAG światła przeciwmgielne dziwnie włączane, ale i do tego można się przyzwyczaić.
~filip_22
Kombi 1.4 TSI 150KM 110kW
Wszystko pod ręką. Tylko fotele słabo podpierają odcinek piersiowy kręgosłupa. Regulacja kierownicy ma bardzo fajny zakres regulacji. Ten podłokietnik "jumbo" jest super. Wadą jest to, że miejsca na kubki są płytkie i nie mają wkładu. Jak się zabrudzą to czyszczenie jest żmudne. Dźwigienki wycieraczek, tempomatu itd moim zdaniem chodzą za lekko.
~Damian
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Wyświetlacz dotykowy zaczyna nawalać po 3 latach. Nie chce działać. Szczególnie rano po mrozach. Ciekawe czy serwis to wymieni. Na razie wysłałem im film na Zakopiańską i mieli się odezwać, ale jest cisza... Zadzwoniłem i prosiłem o kontakt serwisanta i też się nie odezwał (mija tydzień więc pewnie się nie doczekam)
~MSI
Kombi 2.0 TSI 220KM 162kW
Dawniej nie byłem zwolennikiem niemieckich (no dobra, czeskich ;)) rozwiązań - przez prawie 10 lat miałem auta japońskie. Teraz mam (prawie) niemieckie i doceniam rozplanowanie deski rozdzielczej, przyciski, funkcje, ustawienia - wszystko jest bardzo intuicyjne i łatwo dostępne
~Paweł
Kombi 1.8 TSI 180KM 132kW
Nie wszystkimi funkcjami da się w prostu sposób sterować. Np. aby włączyć/wyłączyć podgrzewanie tylnych siedzień trzeba użyć analogowych przycisków zlokalizowanych z tyłu pojazdu. Środkowy zagłówek tylnej kanapy bardzo skutecznie przeszkadza w prawidłowym złożeniu tylnego oparcia :/
~Damian
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Dla mnie wszystko jak najbardziej na swoim miejscu , zegary czytelne , przyciski w zasięgu ręki , podręczne schowki funkcjonalne chyba praktycznie korzystam ze wszystkich co w poprzednich autach rzadko miało miejsce bo były za daleko
~RBI
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Jak to w Skodzie. Simply Clever. Kupa schowków, parasole, podłokietnik, wygodne fotele, wszystkie przełączniki pod ręka. Podwójna podłoga bagażnika, haczyki na zakupy, siatki itp, itd. Bardzo wygodny i praktyczny samochód.
Skoda Superb III Kombi