Lista ocen Skoda Superb III Kombi (44) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek R.
Kombi 2.0 TSI 220KM 162kW
Głownie jeżdżę na ustawieniach ECO (trasa)i Normal (miasto), dodanie bagażnika dachowego to kolejny litr/100 prędkość pow. 120 do 140 kolejny litr/100 minimum, w trasie mam zwykle full obciążenie. Wydaje mi się jednak że przy tego typu aucie raczej to nie jest to priorytetem - jazda głównie w trasie - ma być wygodnie, bezpiecznie i w miare sensowna prędkość. Do miasta - no cóż system stop/start coś tam daje ale to nie do tego auto :)...
~inz
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Przejechane 11000km. Pierwsze 1500 km to czyste szaleństwo ze zużyciem żarło 9-11L/100km i do tego AdBlue znikał 2-3x szybciej niż komputer przewidywał na początku, a jeździłem ostrożnie jak na dotar**** Po 1,5k km spalanie zeszło do średniego 8 ale nadal dalekie od deklaracji producenta. Po kilku tysiącach km przestałem się nad tym zastanawiać i teraz przy 11000 km średnia się ustabilizowała na 6,8 L/100 km. 60% trasa (często autostrada) 40%...
~darek
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Cóż - tu chyba o spalaniu. W testach mówią "rewelacja". Ja tak bym nie ocenił. Moja średnia to 7.5 ltr/100km. Bardzo leniwa jazda na trasie ( max 100) to ok 6 ltr ale to wyczyn extremalny a nie jazda. Normalna trasa to 7.0. Miasto czy autostrada (nie za szybko) to ok 7.5-8.0. Tempomat na 160 km/h i nasza A2 to ok 8.5 ltr/100km. Tragedii nie ma ale żadnej rewelacji tez nie. Duży plus za wielkość zbiornika. Praktyczny zasięg na...
~Świerszcz
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Jeżeli jesteś mechanikiem i zrobisz, naprawisz samemu ceny jak to w vagu przystępne ani duże ani małe, do tego jeżeli wiesz gdzie są usterki i potrafisz je naprawić to utrzymanie jest spoko, jeżeli nie jesteś mechanikiem to to auto przysporzy ci wiele problemów ale to już bez znaczenia czy masz superb octavia golf czy pasat wszystkie mają te same usterki ten sam silnik zawieszenie itd
~Mike
Kombi 2.0 TDI 150KM 110kW
Biorąc pod uwagę jakość wykończenia (Laurin & Klement) oraz wielkość samochodu, koszty serwisu oraz akcesoriów - na znakomitym poziomie. Niektórzy uznają porównanie Superba z Audi A6, BMW klasy 5 czy też Volvo V90 za profanację. Proponuję jednak zestawić koszty serwisu versus wyposażenie tych aut a się okaże jak dobrą relację ceny do jakości oferuje Superb.
~filip_22
Kombi 1.4 TSI 150KM 110kW
Mało pali i pierwszy przegląd po 2 latach. W trasię 2600 km do Szwajcarii w tym autostrady, zwykłe drogi ale hardkorowe przełęcze: 6.2 L/100 KM. Trasa do Chorwacji: 5.7. Samo centrum miasta: 9.0. Średnio wychodzi mi 6.8. Jeżdzę oszczęnie ale dosyć sprawnie. Jak ktoś będzie pałował to można dodać do wyników 2-3 L.
~Andrzej
Kombi 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Jeździłem służbowo i jeździłem mocno. Nie dbałem o spalanie jakoś przesadnie. Wychodziło ok. 8-9 litrów na trasie. Jak na taki mały motor - dużo. Jak na takie duże auto - mało. Bak 70 litrów więc robisz dobrych 900 km.
~Robert P
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Ciezko mi powiedziec, ja mialem auto w firmowy leasing (taki ne typowy) to chyba sie nazywa w Polsce wynajem dlugoterminowy. Placilem ok 2000PLN miesiecznie i mnie nic nie obchodzilo oprocz paliwa. Spalanie w normie.
~marcin_qs
Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW
Mój superb ma dopiero 4500 km i testy są przy małych przebiegach w zimie. trasa prezy 160 km/h i miasto to ok 8L . Max 10 L przy dynamicznej jeździe. Pod koniec stycznia mam trase 1300 km to poprawię wyniki :)
~Unknown
Kombi 1.8 TSI 180KM 132kW
Brak kosztów napraw czy serwisowania dzięki wykupionemu pakietowi. Stosunek spalanego paliwa do mocy bdb+. Bak w moim przypadku wystarczał na około 750 km, a w trasie nawet 900 km.
Skoda Superb III Kombi