Ocena kierowcy - Skoda Superb III Kombi

kartek, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2015
Skoda Superb III Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Dobre auto. Mimo gabarytów całkiem poręczne w użytkowaniu. O doskonałości w przypadku auta ciężko mówić. W tym przypadku zdecydowanie do poprawy wytłumienie drzwi (uszczelki i szyby odstają od klasy wytłumienia przegrody silnika i tyłu).
Niby 190 km i 400 nm a szału nie czuć. Po prostu sprawny ruchowo tapczan - czy na pusto, czy załadowany, czy z boxem, czy z rowerami - po prostu jeździ. Spalanie zdecydowanie na plus.
dsg z łopatkami. Generalnie dobrze rozwinięta skrzynia. Czasem zbyt pochopnie redukuje biegi - przy dohamowaniu, przy utrzymywaniu prędkości przy zjazdach, ale generalnie jest bardzo ok.
lekko się toto prowadzi. Zaskoczenia nie ma: masa i gabaryty wymagają odpowiedniego układania auta przed zakrętami, jeśli chce się je przejechać szybko.
poza kulejącym wyciszeniem drzwi jest ok. Głośno robi się przy 170kmh.
w sumie najbardziej przeszkadza mi mały i daleko umieszczony przycisk zamykający dopływ powietrza do kabiny. Poza tym - ok.
wspomagane elektrycznie więc nagrzewa się naprawde błyskawicznie. Nie mam webasto.
Miejsca jest mnóstwo w każdą stronę.
wyciszenie jest dobre jak na auto (i dlatego daję ocenę dobrą) ale przeciętne jak na klasę, do której to auto zostało stworzone. Nie pomagają w tym profile opon letnich...
auto swoje kosztuje, spalanie niskie, dodatkowa gwarancja, przeglądy za 1 pln - mi pasuje.
generalnie z auta jestem zadowolony.
4 razy nie uruchomiła mi się aplikacja łącząca telefon z zestawem głośnomówiącym. I w sumie nie wiadomo dlaczego. Przy kolejnym uruchomieniu silnika wszystko było ok.
ad blue - zagadka. Auto bierze go dużo więcej niż podaje komputer i norma z instrukcji. 13 l płynu wystarcza na 7000 km a nie 13500 jak podaje instrukcja. Moje auto 75% przebiegu ma w trasach, więc szczególnie mi to nie pasuje. Auto jest na obserwacji z tego powodu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]

6,8