Ocena kierowcy - Skoda Superb III Kombi

Rok produkcji 2018
Skoda Superb III Kombi 2.0 TDI 190KM 140kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest super
Inne : Zestaw audio Canton
Witam. Autko użytkuje prywatnie. Opiszę doświadczenie po dwóch miesiącach użytkowania Poprzedni model jakim jeździłem to Octavia III 1.6 tdi. Generalnie samochód udany, można rzec octavia + 20%. Każdy kto kiedykolwiek jeździł skodą odnajdzie się bez problemu. W porównaniu do poprzednika na plus - wyciszenie, dynamika i komfort jazdy. Niektórzy piszą, że jest głośno, fakt zamówiłem akustyczne szyby ale nie mogę potwierdzić innych opinii .Uważam , że jest cicho. Jeśli chodzi o przestrzeń to jest ok, jednak z porównaniu do Octavii III - szoku nie zaznałem. Zabieram gwiazdkę za zawieszenie, ale o tym później. Super sprawa zestaw audio Canton. Polecam
Najlepszy według mnie punkt samochodu. Dynamika ok, wyciszenie lepiej niż ok, trochę wysokie spalanie, ale przy mocy 190 KM oczekiwania 5.0 L na setkę są złudzeniem. Średnio wychodzi 7.5 l /100 km. Miasto ok 8l/100km, autostrada prawie 10l/100 km ( dużo ponad limit :). Trasa do 120 km/h - ok 6.5 l. Jeśli chodzi o stosunek - wielkość, masa i moc: jest ok.
Mam manuala. Świadomy wybór - nie lubię automatów. Jest generalnie ok, choć czasem zgrzyta drugi bieg. W poprzednim modelu miałem to samo. Z czasem preszło
Zawieszenie nastawione na komfort. Dla mnie czasem ciut za miękkie. Dojazdy sportowej się nie nadaje. Obawiałem się komfortu jazdy na oponach 235/45/18 ale jest ok. Na mniejszych kołach efekt tapczanu jest chyba jeszcze większy. Jak głosi stare porzekadło - mądry Polak po szkodzie - długo zastanawiałem się nad wyborem zawieszenia adaptacyjnego. Teraz trochę żal. Mimo prawie 5 m długości mała średnica zawracania.
Jest ok. Auto Spełniło moje oczekiwania w 100%
Z czujnikami parkowania ok. Nie mam uwag
Wszystko tam gdzie być powinno. Plus za wlew Ad blue przy korku paliwa.
Chłodzenie ok, ogrzewanie sprawdzimy zimą. Po deszczu parują szyby
Jest naprawdę dobrze. Fajne fotele, Dla czterech dorosłych osób ok
Tak jak pisałem wcześniej jest ok.
4 lata gwarancji do 120000 km, dwa przeglądy. Spalanie do przeżycia, kosztów serwisu się nie boję bo są przewidywalne
Jest ok. Za te pieniądze nie można się czepiać. Jakbym miał z 70.000 więcej byłoby A4
Brak
Brak. Za krótki okres użytkowania