Ocena kierowcy - Skoda Superb III Liftback

Silnik 1.4 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2017
Skoda Superb III Liftback 1.4 TSI 150KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Niskie spalanie, ilość miejsca, praktyczne rozwiązania
Nadspodziewanie kompletny samochód wyposażony w wiele bardzo praktycznych i przemyślanych rozwiązań, które bardzo ułatwiają życie. Skody Superb używam od roku zakupiona z wyprzedaży rocznika w leasing co pozwolilo na uzyskanie ok. 17 tys. rabatu w stosunku do ceny katalogowej. Szukając samochodu szukałem czegoś do 100k i zastanawiałem się nad Passatem, Super i Mondeo. Ford odpadł od razu że względu dużo słabsze wnętrze. Passat mocno mnie przekonywał jednak w tej cenie znacznie lepiej wyposażona była skoda. Finalnie cieszę się z wyboru szczególnie, że skoda wciąż bardzo mi się podoba - to auto wygląda po prostu świetnie i robi bardzo dobre wrażenie. Bardzo miłe zaskoczenie dla mnie to niskie spalanie - u mnie średnio wynosi 6.5l /100km i jest to faktyczne spalanie potwierdzone tankowanie pod korek i kasowaniem licznika. Faktem jest, że jeżdżę głównie trasy i w większości sam, ale nie spodziewałem się tak niskiego spalania w silniku benzynowym. Kolejne pozytywne zaskoczenia to masa przemyślanych i praktycznych rozwiązań- ogromny schowek w podłokietniki, parasole w drzwiach, haczyki i uchwyty w bagażniku, gniazdo 230v, elektryczna klapa bagażnika, sporo dodatkowego miejsca pod podłoga bagażnika i wreszcie sam bagaznik - jest genialny. Realnie jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to fotele - te z wersji ambition są średnie. Na pewno daleko im do wygody foteli które widziałem w VW.
Mały silnik turbo benzynowy. Jeśli samochodem podróżuje samemu to uważam tą wersję silnikową za złoty środek. Pracuje cicho i kulturalnie i pozwala dynamicznie przyspieszać... ale wystarczy zapakować do samochodu trochę bagażu i dwóch pasażerów i już czuć tą niską pojemność. Przy obrotach powyżej 4tys dźwięk robi się już mało przyjemny, ale specyfika tsi sprawia, że raczej nie ma potrzeby tak wysoko to kręcić.
Jest i działa:) potrafi tańczyć przy wbijaniu wstecznego, jest średnio precyzyjna i skok lewarka mógłby być krótszy. Jednak dość szybko można się przyzwyczaić i na codzień jest w porządku.
Wg mnie auto wygląda świetnie. Sprawia wrażenie samochodu droższego niż faktycznie jest. Dla mnie najlepiej wyglądający samochód w swojej klasie. Uroku zdecydowanie dodaje też ledowe lampy i system oświetlenia otoczenia.
Bardzo dobra. Ż tyłu trochę trudno ocenić gdzie kończy się auto, ale od tego są świetnie działające czujniki
W tym zakresie jest doskonale. Wszystko pod ręką, intuicyjne menu i sterowanie radiem, telefonem i asystentami z kierownicy. Schowki świetnie przemyślane.
Ogrzewanie bardzo dobrze, silnik nagrzewa się błyskawicznie. Trochę gorzej z klimą - jak już schodzi to działa cicho i dokładnie tak jak trzeba. Przy mocno nagrzanym w słońcu samochodzie jednak trzeba trochę poczekać zanim klima się "rozkręci" i schłodzić wnętrze
Tu jest genialnie.miejsca jest bardzo dużo.
Dałem komplet gwiazdek ponieważ wydaje mi się że w tej cenie jest bardzo dobre. Do ok. 160km/h jest cicho i przyjemnie. Przy prędkości od 170 robi się już wyraźnie głośniej. Zdarza mi się zrobić w ciągu dnia trasę ok. 1000km i po powrocie nie czuje się specjalnie zmeczony - jest dużo lepiej niż w renault Megane którym jeździłem wcześniej.
U mnie średnio 6.5l /100km co uważam za bardzo dobry wynik. Jadąc zwykłą miedzymiastową z prędkościami rzędu 70-90 można spokojnie zejść w okolice 5.5l. Na autostradzie przy 140 spalanie w okolicy 7l. Oleju nie musiałem dolewać, a przegląd po 30kkm z wymiana oleju j filtrów to koszt 1000zl
Przy mojej wersji silnikowej ten stosunek jest bardzo dobry. Za cenę poniżej 100 tys. dostajemy samochód do wszystkiego. Prezentuje się świetnie, wygodny, spokojnie mozna jechac nim w dlugie trasy, ma mnóstwo miejsca, jest szalenie praktyczny. A jak potrzeba pojechać do Ikei po szafę to wystarczy złożyć tylne siedzenia. Poważnie po złożeniu siedzeń mieści się 2m wysokości szafa.
Brak
Brak